Štvornásobný víťaz Tour de France znovu preteká: Keď budú všetky fakty vonku...

Chris Froome
Chris Froome

MÁLAGA - Štvornásobný víťaz cyklistických Tour de France Chris Froome sa v stredu vrátil do súťažného diania napriek tomu, že je vyšetrovaný Medzinárodnou cyklistickou úniou (UCI) za to, že neprešiel dopingovým testom. Postavil sa na štart 5-dňových pretekov Okolo Andalúzie (14. - 18. februára 2018), ktoré vyhral v roku 2015.

"Viem, že som neurobil nič zlé, to je moja východisková pozícia," povedal britský cyklista Froome. "Existuje proces, ktorý by to mal demonštrovať, a to je môj zámer, ktorý chcem urobiť," dodal. Test jeho moču zo 7. septembra 2017 vykázal koncentráciu salbutamolu 2000 nanogramov, čo je dvojnásobok povolenej maximálnej hodnoty (1000). Froome povedal, že dostal veľa podpory od iných jazdcov a snaží sa vyriešiť prípad tak rýchlo, ako sa bude dať. "Verím, že keď všetky fakty budú vonku, ľudia to uvidia z môjho pohľadu," dodal Brit.

Ak ho uznajú vinným z dopingu, môže stratiť svoj titul z pretekov Vuelta a Espaňa z roku 2017 a dostať dištanc na dlhé obdobie. "Astma sa mi počas Vuelty zhoršila, preto som na doporučenie lekára zvýšil dávku salbutamolu. Ako vždy som sa s najväčšou starostlivosťou uisťoval, že som neužil vyššiu ako prípustnú dávku," reagoval Froome, keď sa dostala na verejnosť správa, že neprešiel dopingovým testom.


Tagy: Chris Froome Okolo Andalúzie

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Joan Llado

DISKUSIA