Jeden gól nešťastný vlastný, druhý víťazný: Čerešňák verí v nakopnutie tímu

Radosť slovenského obrancu Petra Čerešňáka
Radosť slovenského obrancu Petra Čerešňáka

KANGNUNG - Desať či pätnásť minút sa nechtiac povozili na ruskom kolotoči, ale zvyšok úvodného zápasu slovenských hokejistov na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu stál za to. Najväčšiemu favoritovi na zisk zlatých medailí, Olympijským športovcom z Ruska, nielen že kládli výrazný odpor, ale po slabom úvode a dvoch inkasovaných góloch sa postarali o parádny obrat z 0:2 na 3:2.

Významnú úlohu v tom zohral obranca Peter Čerešňák. Pri prvom góle súpera nechtiac asistoval pri strele ruského obrancu Vladislava Gavrikova, ale v polovici tretej tretiny v presilovej hre strhol vedenie a napokon aj víťazstvo na slovenskú stranu.

Čerešňák si myslí, že Rusi mali síce perfektný nástup a predviedli svoje veľké hokejové umenie, ale vodou na mlyn im bola aj dlhšia herná pauza viacerých slovenských hráčov. Ak by toto mala byť slabina na odstránenie a systém by nemal iné veľké nedostatky, môže slovenský hokej zažiť pozitívny turnaj pod piatimi kruhmi. Minimálne dôstojnejší, ako boli všeobecné očakávania verejnosti.  

"Keď to tam padlo, bol to úžasný pocit. Ešte som nemyslel na víťazstvo a koniec zápasu. Ešte bolo treba ´odmakať´ zvyšok stretnutia, aby sme vyhrali. Prvý gól sme dostali od mojich gatí, ale nakoniec som dal dva góly," povedal v dobrej nálade v mixzóne Peter Čerešňák. "Toto víťazstvo nás môže nakopnúť. Zo začiatku sme síce nasadli na ruský kolotoč, lebo mali perfektný nástup a väčšina z nás dlho nehrala zápas. Poctivou prácou sme to však napokon doviedli k spokojnosti," rekapituloval hráč českej Plzne.

"Nechcem tvrdiť, že sme hrali s nimi úplne vyrovnanú partiu, ale tou našou hrou, tým defenzívnym základom a poctivou prácou sme s nimi dokázali držať krok," dodal. 


Tagy: Rusko Slovensko Peter Čerešňák Olympijskí športovci z Ruska

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA