Konrád napriek dvom rýchlym gólom hrdinom Slovenska: Na psychiku to bolo veľmi ťažké

Branislav Konrád po triumfe nad ruskými hokejistami
Branislav Konrád po triumfe nad ruskými hokejistami

KANGNUNG - Bezpochyby kameňom úrazu favorita v hokejovom zápase Slovenska proti OŠ z Ruska bol Branislav Konrád. Brankár, ktorého nezlomili dva rýchle góly typickej hracej mašiny, ktorá odštartovala olympijský turnaj na plné obrátky. Niežeby jeho výkon vytvoril nejaké rekordy v predvedených zásahoch, ale chválili ho hviezdni súperi a aj vlastní spoluhráči.

Konrád z prvých štyroch ruských streleckých pokusov, síce dvakrát inkasoval, ale od 5. min neprekĺzol za jeho chrbát žiadny puk. A to na neho pálili aj niekdajší obávaní "snajperi" z NHL Iľja Kovaľčuk, Pavel Daciuk či Viačeslav Vojnov. Dovedna si gólman českého Olomouca pripísal 20 zákrokov. “Jeden gól, vzápätí druhý gól... Na psychiku to bolo veľmi ťažké. Povedal som si však, že sa budem snažiť čo najdlhšie nedostať ďalší. Som rád, že sa mi to podarilo," skonštatoval Konrád. Na otázku, či nemal po dvoch rýchlo inkasovaných góloch zajačie úmysly, dal zápornú odpoveď. "Nemal som myšlienky na to, že to po druhom ruskom góle ´zabalím´. Cítil som sa dobre celý deň, aj počas zápasu. Snažil som sa sústrediť na seba a ďalšie strely. Ťažko povedať, či som niekedy chytal ťažší zápas ako bol tento. Som však rád, že som tiež prispel k víťazstvu nad silným súperom.”

Konrád nezabudol pochváliť spoluhráčov, ktorí v defenzíve podali poctivý výkon. "Hráči predo mnu dnes zablokovali kvantum striel, patrí im veľká vďaka. Čerešňák si dal síce vlastný gól, ale potom 5-6 striel ´chytil´ a ešte aj sám skóroval. Klobúk dolu," uzavrel Konrád.

 Kapitán Tomáš Surový typicky brzdil emócie: "Jasné, je to veľké tímové víťazstvo, tri body sa počítajú. Sme zaň radi, ale všetko sa len začalo. Je to len prvý zápas a už sa musíme sústrediť na ďalší.: "Ideme ďalej, s pokorou a tvrdo pracovať."

Podľa "Sura", ako ho spoluhráči volajú, o skvelom vstupe do olympijského turnaja rozhodol tímový duch a obetavosť. A samozrejme brankár: "Braňo bol v bráne výborný a chlapci pred ním zblokovali veľa striel. Sme hrdí na náš výkon, ale ako som povedal, ideme ďalej a čaká náš druhý zápas."


Tagy: Rusko Branislav Konrád Slovensko

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
TASR/Michal Svítok

DISKUSIA