Vlhovej brat očakával medailové umiestnenie: V tomto bol hlavný problém

Petra Vlhová v cieli 2. kola obrovského slalomu žien na zimných olympijských hrách v PjongčanguPetra Vlhová v cieli 2. kola obrovského slalomu žien na zimných olympijských hrách v Pjongčangu Zdroj: TASR/Martin Baumann

JANGPCHJONG - Trináste miesto Petry Vlhovej v obrovskom slalome na zimných olympijských hrách v Pjongčangu sa málilo aj jej bratovi Borisovi. Šéf realizačného tímu členky širšej svetovej špičky v tejto disciplíne bol mierne kritický.

"Pozitívne to nehodnotím. Trináste miesto pre nás nič neznamená. Áno, možno znamená, ale má na viac a nešla svoju jazdu v druhom kole. V tom bol hlavný problém," uviedol Boris Vlha pre slovenské médiá v Jangpchjongu.

V prvom kole 22-ročná Liptáčka dosiahla dvanásty najlepší čas, ale v druhej jazde porobila chyby a 21. časom sa zaradila na celkovú trinástu priečku. V prvom kole ukázala dobrú jazdu, boli tam iba malé chyby v strmej pasáži."Druhé kolo? To bolo horšie.Škoda, že neobhájila svoju pozíciu. Ťažko povedať či sme smutní, ale bojujeme o najvyššie ciele, veď sme na olympiáde," pokračoval Boris Vlha.

V piatok čaká na jeho mladšiu sestru olympijský vrchol - vystúpenie v slalome. Tam bude na rozdiel od obrovského slalomu patriť medzi favoritky na zisk medaily. Oprávňuje ju k tomu celková druhá pozícia v hodnotení najtočivejšej disciplíny vo Svetovom pohári. "Dnes nás po príchode na izbu ešte čaká regenerácia a ľahký tréning. Iba nejaké stabilizačné cvičenia, nič veľké. Potom rozbor videa a večera. Zajtra sa pred pretekmi rozjazdí a pôjdeme na to. Áno, napätie trochu cítime, ale snažíme sa to brať s pokojom. Určite by nebolo dobré Petru držať v napätí," vychrlil zo seba Boris Vlha. Na otázku, či medailový úlovok je jednoznačný cieľ, odpovedal jasne: "Áno, na to sme sem prišli."

Dlhú cestu do Kórejskej republiky merali aj manželia Igor a Zuzana Vlhovci, aby videli svoju dcéru v akcii na najdôležitejšom podujatí sezóny. Napokon ju však v slalome neuvidia. "Keďže sa preteky posúvali a oni už nemali rezervovaný hotel na ďalšie dni, musia ísť domov. Mrzí nás to, ale tak to vyšlo. Obrovský slalom si pozreli naživo a s nami s Petrou boli jeden deň," doplnil Boris Vlha.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Petra Vlhová ZOH 2018 Pjongčang
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články