Kanaďania dominovali od začiatku do konca: Hokejistov Švajčiarska porazili rozdielom triedy

Denis Hollenstein (70) zo Švajčiarska v súboji s Matom Robinsonom (37) z KanadyDenis Hollenstein (70) zo Švajčiarska v súboji s Matom Robinsonom (37) z Kanady Zdroj: SITA/AP

PJONGČANG - Reprezentanti Kanady triumfovali nad hokejistami Švajčiarska hladko 5:1 vo štvrtkovom stretnutí A-skupiny na zimných olympijských hrách 2018 v kórejskom Pjongčangu. Kanaďania dominovali od začiatku až do konca, po druhej tretine viedli už 4:0 dvoma presnými zásahmi Reneho Borqueho, po jednom góle pridali Maxim Noreau a Wojtek Wolski. Švajčiarom nepomohla ani výmena brankára v 26. min. V tretej tretine síce v presilovej hre znížil Simon Moser, ale "helvéti" sa pokúsili veľmi skoro o hru bez gólmana a do prázdnej bránky v 55. min trafil druhýkrát Wolski, ktorý stanovil rezultát zápasu.

Hokej - muži - zimné olympijské hry 2018 - Pjongčang (Kór. rep.) - štvrtok:

A-skupina:

Švajčiarsko - Kanada 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 48. S. Moser (Rüfenacht, Ambühl) - 3. Rene Bourque (Ch. Lee, Derek Roy), 8. Noreau (Ch. Lee, Derek Roy), 25. Rene Bourque (Derek Roy), 26. Wolski (Noreau), 55. Wolski (Kelly, Ebbett)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Olenin (Rus.) - Dahmén (Švéd.), Otmachov (Rus.)

Zostavy:

Švajčiarsko: Genoni (26. Hiller) - Diaz, Furrer, E. Blum, Untersander, Geering, Du Bois, Schlumpf, - Ambühl, Suter, S. Moser - Praplan, Hollenstein, Haas - Bodenmann, Scherwey, Corvi - Schäppi, Herzog, Almond - Rüfenacht

Kanada: Scrivens - Ch. Lee, M. Robinson, Chad Genoway, Noreau, Gragnani, Goloubef, Stollery - Brulé, Derek Roy, Rene Bourque - Kelly, Raymond, C. Thomas - Wolski, Ebbett, Vey - Q. Howden, O'Dell, Lapierre - Klinkhammer

Viac o téme: Švajčiarsko Kanada ZOH 2018
  • Zdroj: športky