Kórejská pohroma: Domáci tím dostal od Švajčiarska strašidelný debakel

Švajčiari sa radujú z góluŠvajčiari sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP Photo/Matt Slocum

PJONGČANG - Švajčiarski hokejoví reprezentanti zaznamenali prvý triumf v A-skupine na zimných olympijských hrách v Pjongčangu. V sobotu v hale v Kangnungu deklasovali domácu Kórejskú republiku 8:0 a figurujú na tretej priečke tabuľky. Hetrikom sa prezentoval Pius Suter. Švajčiari zakončia skupinové boje v nedeľu o 8.40 SEČ proti Česku, Kórejská republika nastúpi proti obhajcom trofeje z Kanady.

Favorizovaní Švajčiari mali od úvodu viac z hry a držali puk na svojich hokejkách. Domáci hrali zo zabezpečenej obrany a súpera dlho nepustili do šancí. Prvá prišla až v 8. minúte, keď musel Dalton zlikvidovať dobrú strelu Schäppiho. Druhá v 11. minúte sa už skončila gólom. Haas obkorčuľoval bránku, trafil len žŕdku, no pri nej stál Hollenstein, ktorý doklepol puk do siete - 1:0.

Aktivitu Helvétov na chvíľu zabrzdilo vylúčenie, no v 17. minúte boli opäť blízko ku gólu, ale pokazili nájazd dvoch na jedného. Domáci sa viac osmelili v druhej tretine a niekoľkokrát ohrozili Hillera. Dobrú šancu mal Kisung Kim, ale neprepasíroval puk medzi betón a pravú žŕdku. Z následného útoku Švajčiarov v 28. minúte padol druhý gól, keď Daltonovi vypadla strela du Boisa od modrej. V 36. minúte poistil náskok favorita zblízka Suter - 3:0.

V treťom dejstve pridali ďalšie góly a definitívne rozhodli o svojom triumfe. Najprv predviedol šikovnú sťahovačku a bekhendové zakončenie Rufenacht, Suter piatym gólom vyhnal Daltona z bránky, no jeho náhradník Sungje Park inkasoval už minútu a pol po príchode na ľad z hokejky Schäppiho. V 52. minúte skompletizoval hetrik Suter a v 56. uzavrel vysoký triumf 8:0 Corvi.

Kórejská republika - Švajčiarsko 0:8 (0:1, 0:2, 0:5)
Góly: 11. Hollenstein (Haas, Loeffel), 28. du Bois, 36. Suter (Herzog), 44. Rufenacht (Untersander, Almond), 46. Suter (Ambühl, Moser), 47. Schäppi (Almond, Geering), 52. Suter (Geering, Ambühl), 56. Corvi (Hofmann, du Bois). Rozhodovali: Hribik (ČR), Rantala (Fín.) - Lhotský (ČR), McIntyre (USA), vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: a oslabenia 0:0, 6568 divákov.

Kórejská republika: Dalton (46. Sungje Park) - Young, Won Kim, Don Ku Lee, Regan, Plante, Seo, Oh - Kisung Kim, Sangwook Kim, Testwuide - Swift, Cho, Radunske - Sangwoo Shin, Woosang Park, Wonjung Kim - Jin Kyu Park, Jun Lee, Sang Hoon Shin - Ahn

Švajčiarsko: Hiller – Blum, Untersander, Furrer, Loeffel, Geering, Du Bois, Schlumpf – Hollenstein, Haas, Praplan – Moser, Suter, Ambühl – Scherwey, Corvi, Hofmann – Schäppi, Almond, Rüfenacht - Herzog

Viac o téme: Švajčiarsko Kórejská republika