Kuzminovej rodičia prehovorili o krásnom konci kariéry: Môže byť ešte niečo lepšie?

slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová, otec Anton Šipulin a matka Oľga Šipulinová sa objímajú po zisku zlatej olympijskej medailyslovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová, otec Anton Šipulin a matka Oľga Šipulinová sa objímajú po zisku zlatej olympijskej medaily Zdroj: TASR - Michal Svítok

PJONGČANG - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová získala na ZOH v Pjongčangu zlatú medailu v pretekoch s hromadným štartom. Na 12,5 km trati zdolala striebornú Bielorusku Darju Domračevovú o 18,8 sekundy a Nórku Tiril Eckhoffovú o 27,7. Druhá slovenská biatlonistka Paulína Fialková dobehla na 21. mieste ((+2:29,6).

Trojnásobná olympijská šampiónka Kuzminová sa zapísala do histórie už šiestou olympijskou medailou (3-3-0), v Pjongčangu nazbierala tri, jedno zlato a dve strieborné a stala sa najúspešnejšou biatlonistkou olympijskej histórie.

"Netrpezlivo sme očakávali dnešné preteky, lebo sme veľmi chceli zlatú medailu. Prišli sme sem na olympijské hry len na niekoľko dní a zajtra už musíme ísť domov. Vieme, že Nasťa tvrdo trénuje a boli sme presvedčení o tom, že to jedno zlato musí prísť. Strieborné medaily boli krásne, ale zlato je super," povedali po pretekoch štastní rodičia Kuzminovej Oľga a Vladimir Šipulinovci.

Tí naznačili aj koniec kariéry svojej dcéry. "Nasťa už má dve deti a jej kariéra sa pomaly končí. Bolo teda treba dobre ju uzavrieť. A zlatou medailou na olympijských hrách sa nám to splnilo. Môže byť ešte niečo lepšie ako zlato na záver?"

Viac o téme: Anastasia Kuzminová
  • Zdroj: SITA, športky