USA berie zápas so Slovenskom ako tréning: Brankár Zapolski chce zapracovať na súhre

Ryan Zapolski
Ryan Zapolski

PJONGČANG - Po vzájomnom zápase v základnej B-skupine sa hokejisti USA stretnú s výberom Slovenska aj v utorkovom osemfinále na ZOH 2018 v Pjongčangu, brankár Ryan Zapolski ani tréner Tony Granato nečakajú nič ľahké. V prvom vzájomnom súboji triumfovali Američania tesne 2:1.

"Hlavným znakom hry slovenského tímu je, že tvrdo bojuje, snaží sa o rýchle korčuľovanie a pozornú obranu," hlási gólman Jokeritu Helsinki v KHL. Práve Zapolski v piatok vychytal triumf nad slovenským družstvom, keď zneškodnil 21 z 22 striel hokejistov spod Tatier a za svoj chrbát pustil iba puk z hokejky Andreja Kudrnu. "Ak sa nám podarí nad Slovákmi zvíťaziť aj v utorok, budeme presne tam, kde sme chceli byť. Myslím si, že je pre nás dobré, že musíme odohrať zápas navyše, pretože máme možnosť popracovať na veciach, ktoré nám zatiaľ nejdú tak, ako by sme si predstavovali," myslí si Zapolski.

Súboj medzi tímami USA a SR však nemusí byť rovnaký ako v základnej skupine. Kým v piatok ani jedenému zo súperov nehrozila eliminácia, teraz je všetko inak. "Na každého bude teraz väčší tlak. Teraz to bude 'kto z koho'," pokračuje americký brankár. Američania v základnej skupine zdolali iba Slovákov, podľahli Slovincom aj tímu z Ruska. "Nemyslím si, že by sme boli znepokojení. Možno sme verili v jeden triumf naviac, ale takto to je. Musíme sa poučiť z doterajších stretnutí a pokúsiť sa veci zlepšiť," poznamenal Zapolski.

Podľa gólmana USA je jeho tím lepší každým dňom. "Stretli sme sa tu nová skupina hráčov. Pred olympiádou sme mali šesť či sedem spoločných tréningov a šli sme do toho. Kým v úvode sme sa len hľadali, teraz je to už lepšie," povedal.

Aj kouč Američanov Tony Granato považuje Slovákov za zdatného súpera. "Majú svoju silu, snažia sa trochu spomaľovať hru a prispôsobiť ju svojim potrebám," vravel Granato. Viac ako na súpera sa však pozerá na svoje družstvo. Vie, že existuje ešte veľký priestor na zlepšovanie. "Musíme pokračovať v agresivite, pokúšať sa o dorážky. Ako sa k odrazeným pukom dostať? Musíme často strieľať a pred brankárom mať čo najviac hokejok a tiel. Mnoho gólov na turnaji padá z predbránkového priestoru," analyzoval Granato.

Pripája aj myšlienku, v čom sa musia jeho zverenci zlepšiť. "V efektivite. Vytváranie šancí neznamená vôbec nič. Až keď nájdeme recept na ich premieňanie, vtedy to bude osožné. Myslím si, že máme dostatok strelcov aj mnoho šancí, ale teraz je potrebné, aby sme boli agresívnejší pred bránkou a možnosti premieňali na góly," dodal Granato.

Súboj o postup do štvrťfinále na ZOH v Pjongčangu Slovensko - USA sa v Kangwongu začne v utorok o 12.10 h miestneho času, čiže o 4.10 h SEČ.

Vyjadrenia Ryana Zapolského a Tonyho Granata priniesol Olympijský informačný servis.


Tagy: Slovensko USA ZOH 2018 Pjongčang Tony Granato Ryan Zapolski

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA