Partner Shiffrinovej dostal poriadnu facku: Francúzi ho nekompromisne poslali domov!

Mathieu Faivre
Mathieu Faivre

PJONGČANG - Lyžiara Mathieua Faivreho vylúčili z francúzskeho olympijského tímu a odišiel z dejiska ZOH v Pjongčangu domov. Dôvodom bol Faivreho negatívny komentár po nedeľňajšom obrovskom slalome.

"Nechcite vedieť, čo si myslím o našom tíme," povedal Faivre, ktorý je partner americkej lyžiarky Mikaely Shiffrinovej. V obrovskom slalome skončil na 7. mieste. Viac sa darilo jeho krajanom. Alexis Pinturault skončil tretí, Thomas Fanara piaty a Victor Muffat-Jeandet šiesty. "Cítil som, že idem dobre a v cieli budem v zelených číslach. Napokon som bol priebežne piaty. Cítil som sa, akoby mi niekto napľul do tváre," dodal dvadsaťšesťročný Faivre, ktorý získal na vlaňajších MS v St. Moritzi zlato v tímovej súťaži. Neskôr sa síce za svoje výroky ospravedlnil, ale vedenie výpravy ho poslalo domov. "Lyžovanie je individuálny šport, takže keď som prišiel do cieľa, bol som veľmi sklamaný. Áno, priznávam, mám horúcu krv. Nechcel som však nikoho uraziť, naopak, som hrdý, že môžem reprezentovať svoju krajinu," uviedol Faivre na svojom Instagrame. 


Šéf francúzskej zjazdárskej reprezentácie David Chastan uviedol, že Faivreho vylúčili z disciplinárnych dôvodov. "Mal poznámky, ktoré uškodili nášmu tímu. Chápem jeho sklamanie, ale musí si uvedomiť, že existuje aj nejaká tímová disciplína. Mathieu si odpočinie a pripraví sa na preteky v Kranjskej Gore 3. marca." Informáciu priniesli portál france24.com a denník L'Equipe.

 

Bonjour Je voudrais revenir sur les propos que j’ai eu suite à ma course des Jeux Olympiques aujourd’hui à PyeongChang. Pour rappel, j’avais affirmé que la course d’équipe était le dernier des mes soucis à la question d’un journaliste me demandant mon ressenti suite à notre bon tir groupé français. Je voudrais donc juste vous écrire ce petit message pour faire mon mea-culpa si cela a pu choquer certaines personnes et vous expliquer le fond de ma pensée. Le ski est un sport individuel qui se pratique en équipe. Cependant, quand nous sommes dans le portillon de départ, seule notre course individuelle et notre propre performance a de l’importance. Alors oui, quand est venu le temps de donner mon ressenti sur ma course, quelques 10 minutes après avoir franchi la ligne d’arrivée, seule ma performance et mon échec étaient présents. Personne ne réagit de la même façon face à l’échec et je dois l’admettre, venant du sud, j’ai peut être tendance à avoir le sang chaud. Les mots ont donc dépassé ma pensée. Je n’ai voulu manquer de respect à personne, j’ai été extrêmement fier de représenter mon pays et je remercie toutes les personnes qui ont rendu cela possible. Bien à vous. Mathieu

Príspevok, ktorý zdieľa Mathieu Faivre (@mathfaivre),


Tagy: Mikaela Shiffrinová Mathieu Faivre

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Luca Bruno

DISKUSIA