Tipéri si kvôli Ledeckej búchajú hlavy: Slovenskí hokejisti zarobili Čechovi takmer milión

Ester Ledecká
Ester Ledecká

PJONGČANG - Na olympijské víťazstvo Ester Ledeckej v lyžiarskom superobrovskom slalome si v Česku stavil málokto. Kurz sto a viac ku jednej zlákal zhruba tridsiatku stávkarov, ktorí stavili na nečakané zlato väčšinou desaťkoruny, výnimočne sto korún. Vyplýva to z informácií stávkových spoločností.

Najvyššia výhra dorazila v sobotu ráno na účet stávkarovi s prezývkou Maset03, ktorý v Chance stavil na senzáciu 100 korún a vyhral 10.000 českých korún. "Práve v jej prípade som si hovoril, čo keby," citovala stávková spoločnosť výhercu.

Chance prijala na víťazstvo Ledeckej v super-G v kurze 100:1 päť stávok, dokopy boli za 135 korún. V Tipsporte si na jej zlato vsadilo 15 ľudí, dokopy vyhrali asi 20.000 korún. Najväčšia trefa v Tipsporte bola na stávku za 20 korún v kurze 150:1 a s výhrou 3000 korún.

Jeden z klientov ale napríklad v stávke na umiestnenie do 20. miesta stavil 10.000 korún v kurze 1,94:1. Fortuna na víťazstvo Ledeckej v superobrovskom slalome držala po celý čas kurz 120:1, ktorý skúsilo 13 stávkarov a maximálne za stokorunu. Umiestnenie do 10. miesta už tipovalo 130 ľudí, kurz bol výrazne priaznivejší, a to 3,25:1.

"Snowboarding, to už bude ale iná pieseň, tam je Ledecká s kurzom 1,6:1 jasnou favoritkou," povedal ČTK hovorca Fortuny Petr Šrain. Snowboardový závod v paralelnom obrovskom slalome čaká Ledeckú v závere týždňa, podľa očakávaní by mala zaútočiť na zlato. "Zatiaľ je vsadené asi 100.000 korún, ale trúfam si odhadnúť, že tam sa vklady budú pohybovať v miliónovoch," uviedol Šrain.

Podľa dnešných dát Tipsportu, Fortuny a Chance ľudia zatiaľ na zimnú olympiádu v juhokórejskom Pjongčangu stavili vyše 360 ​​miliónov korún. Podľa skorších odhadov by mohli stávky v súhrne týchto troch spoločností, ktoré na trhu kurzových stávok majú podiel 92 percent, dosiahnuť zhruba 950 miliónov. Ostatné spoločnosti absolútnu hodnotu väčšinou nezverejňujú. Dá sa ale očakávať, že celkový objem stávok presiahne miliardu korún.

V obľube majú stávkari najmä hokej. V Tipsporte tvorí hokej 60 percent olympijských stávok, nasleduje biatlon a rýchlokorčuľovanie. "Piatym najtipovanejším športom v Tipsporte na OH s nejakými šiestimi percentami je možno trochu prekvapivo ženský hokej," podotkol hovorca Tipsportu Jiří Hadrava. Aj vo Fortune predstavuje hokej zhruba dve tretiny olympijských stávok. "Úplne kľúčové bude, ako český tím zvládne rozhodujúce štvrťfinále," dodal Šrain.

Spolu s výkonmi českých hokejistov, ktorí po troch výhrach v základnej skupine postúpili priamo do stredajšieho štvrťfinále, rastie aj dôvera stávkarov v medailový úspech. Kurzovým favoritom na zlato je zatiaľ stále Rusko s kurzom 1,95:1, ale najviac stávok je podaných práve na triumf českého tímu.

Fortuna už v hokejovom turnaji zaznamenala niekoľko zaujímavých stávok. Na sobotňajšie víťazstvo Slovinska nad Slovenskom stavil jeden zo stávkarov 190.000 korún a vyhral 912.000 korún.


Tagy: Slovensko Slovinsko Ester Ledecká

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Alessandro Trovati

DISKUSIA