Napínavý zápas, v ktorom išlo o všetko: Nóri zlomili Slovincov až v predĺžení

Radosť Nórov z postupu cez SlovinskoRadosť Nórov z postupu cez Slovinsko Zdroj: SITA/AP

PJONGČANG - Slovinská hokejová reprezentácia už bez dopingového hriešnika Žigu Jegliča nepostúpila do štvrťfinále turnaja mužov na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. V utorkovom súboji play-off o prienik medzi okteto najlepších tímov Slovinci prehrali s Nórmi 1:2 po predĺžení.

Slovinci sa ujali vedenia už v 7. min zásluhou využitej presilovky, do streleckej listiny sa zapísal Jan Urbas. V ďalšom priebehu boli strelecky aktívnejší ako ich súperi, no Nórom sa v 44. min podarilo vyrovnať na 1:1 gólom Tommyho Kristiansena. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom o postupe nórskeho družstva rozhodol Alexander Bonsaksen. Nóri v stredajšom štvrťfinále nastúpia proti Olympijským športovcom z Ruska.

ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu - utorok:

play-off o postup do štvrťfinále
Slovinsko - Nórsko 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 7. Urbas (Muršak) - 44. Kristiansen (Röymark, Bastiansen), 64. Bonsaksen (Rosseli Olsen, P. Thoresen)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stricker, Wehrli (obaja Švaj.) - Lederer, Lhotský (obaja ČR)

Zostavy:
Slovinsko: Krošelj - Gregorc, Robar, Podlipnik, Kovačevič, Kranjc, Vidmar, Repe - Verlič, Muršak, Urbas - Kuralt, Sabolič, Tičar - D. Rodman, M. Rodman, Goličič - Ograjenšek, Mušič, Ž. Pance - Hebar
Nórsko: Haugen - Holös, Nörstebö, Sörvik, Bonsaksen, Espeland, Ödegaard, Johannesen - P. Thoresen, K. A. Olimb, M. Olimb - Reichenberg, Bastiansen, Rosseli Olsen - Hoff, K. Forsberg, S. Thoresen - Kristiansen, Roest, Röymark - Trettenes

Viac o téme: Nórsko Slovinsko ZOH 2018 Pjongčang
  • Zdroj: športky, SITA