Rozjarení Američania po hladkej výhre: Je to povzbudenie pred štvrťfinále proti Česku

Radosť amerických hokejistov po góle
Radosť amerických hokejistov po góle

PJONGČANG - Hlasy po utorkovom zápase Slovensko - USA (1:5) v rámci play-off o postup do štvrťfinále turnaja hokejistov na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu (zdroj: Olympijský infomarčný servis):

Chris Bourque (útočník USA): "Máme radosť z toho, že sme konečne začali premieňať viac ponúknutých šancí. Je to povzbudenie pred štvrťfinále proti Česku. Musíme sa na súpera dobre pripraviť, bude to dôležitý súboj. Česi majú kvalitný tím, nebude to proti ním ľahké."

Ryan Zapolski (brankár USA): "Myslím si, že Slováci nehrali zle. Aj keď som od nich inkasoval gól, cítil som sa dobre a veril som, že sa nevrátia do zápasu. V druhej prestávke sme sa dostatočne vyburcovali a v tretej tretine nepripustili obrat."

James Wisniewski (obranca USA): "Dobre sme pracovali s pukom a premieňali šance. Keďže sme pred olympiádou nemali tréningový kemp, zlepšujeme sa každým zápasom, postupne si na seba zvykáme. Dali sme až tri góly v presilovke, čo je v kombinácii s triumfom 5:1 povzbudenie pred štrťfinále."

Troy Terry (útočník USA): "Som veľmi rád, že sa dnes darilo nášmu útoku. Dnešný výkon je niečo, na čom môžeme stavať v ďalších dueloch. Verím, že sme ešte nepovedali posledné slovo."

Ryan Donato (útočník USA): "Celá naša formácia sa dnes na ľade cítila veľmi dobre, z toho vyplynuli šance a aj góly. Mali sme dosť príležitostí, našťastie sme ponúknuté možnosti aj využili."


Tagy: James Wisniewski Slovensko USA ZOH 2018 Pjongčang Troy Terry Ryan Zapolski Ryan Donato Chris Bourque

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Medňanský

DISKUSIA