Golonka sa poriadne pustili do reprezentantov: Nedokázali sme si poriadne prihrať!

Slovenských hokejistov skritizoval aj Jozef Golonka
Slovenských hokejistov skritizoval aj Jozef Golonka

PJONGČANG - Po prehre znamenajúcej cestu domov sa vždy hodnotí skôr negatívne. V prípade slovenských hokejistov a ich účinkovania na ZOH 2018 výskanie nie je namieste. Semienko senzácie, ktoré zasiali nečakaným víťazstvom proti Olympijským športovcom z Ruska (3:2), nechali zhynúť v neobrobenej zemi. Tri pokusy mali Ramsayho zverenci, aby postúpili do štvrťfinále na olympijskom turnaji v kórejskom Kangnungu, prvom bez hráčov z NHL po 20 rokoch. Ani jeden im nevyšiel. Ich účinkovanie na turnaji zhodnotili aj hokejové legendy:

Július Šupler, bývalý reprezentačný tréner: "Nechcem veľmi hodnotiť, na to sú tam tréneri a generálny manažér. Je to momentálne úroveň nášho hokeja. Už v prvej tretine bolo vidieť, že kvalita je na strane súpera, bol pohyblivejší aj technickejší. Aj my sme mali šance, ale nepremenili sme ich. Sila a majstrovstvo súpera sa ukázali aj pri zakončení. Brankár Laco robil čo mohol a podržal spoluhráčov, ale pomoc zo strany obrancov i útočníkov bola niekedy len pasívna."


Jozef Golonka, bývalý hokejový útočník, kapitán čs. reprezentácie, strieborný a bronzový zo ZOH, držiteľ siedmich medailí z MS, niekdajší reprezentačný tréner: "Veľmi som sklamaný z nášho výsledku. Američania sa stretnú pred olympiádou prvýkrát až na letisku a napriek tomu vedia zabojovať. Prehrali sme zápas, v ktorom sme poriadne nedokázali dať a prijať prihrávku. Opäť sme doplatili na nedisciplinovanosť. Toľko vylúčení a nevieme s tým nič robiť. Na to potrebujeme niekoho zo zahraničia či rozum z NHL? Boli ale aj pozitíva, niektorí mladí hráči sa ukázali v dobrom svetle, ukázali sme, že aj v našej lige sú schopní hokejisti, napríklad Krištof či Paulovič sa v Nitre naučili veľa od starších hráčov a teraz nabrali ďalšie skúsenosti. Som smutný z toho, čo sa stalo, je mi ľúto najmä fanúšikov, ktorí merali dlhú cestu do Pjongčangu a minuli posledné peniaze, aby videli hrať mužstvo na olympiáde. Obávam, sa, že sa to môže teraz odzrkadliť na návštevách na extraligových štadiónoch. Nebudem kritizovať hráčov ani trénerov, je to na hlbšiu analýzu. Nie je to otázka jednej olympiády, takýto vývoj je tu už 15 rokov, od generácie "zlatých chlapcov". Netreba však teraz nikoho zatracovať, treba ísť ďalej, na majstrovstvách sveta máme druhú šancu." 


Tagy: Július Šupler Jozef Golonka

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/Martin Medňanský, 213

DISKUSIA