Po tomto VIDEU jej musí každý odpustiť: Fialková sa po fiasku v biatlone totálne zrútila!

Paulína Fialková v cieli plakala
Paulína Fialková v cieli plakala

PJONGČANG - Slovenskí fanúšikovia s nadšením očakávali štart slovenských biatlonových reprezentantov v olympijskej zmiešanej štafete, ktorí nastúpili v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár a Martin Otčenáš. Radosť športovým nadšencom však dlho nevydržala. Všetky nádeje na medailové umiestnenie sa skončili po prvej streľbe, ktorú pokazila Paulína Fialková.

Dvadsaťpäťročná reprezentantka z Brezna totálne pokašľala prvú streľbu v pretekoch, keď z ôsmich rán netrafila terč sedemkrát. Tým pádom musela ísť na štyri trestné okruhy. Nádeje na dobré umiestnenie Slovenska v zmiešanej štafete tak definitívne vyhasli. Kuzminovej úsek napokon bol pre tím SR už posledný. Slovákov stiahli z trate po predstihnutí o jedno kolo.

"Vôbec neviem, čo sa stalo. Po nástrele som išla na prvú ´ležku´ s vedomím toho, že musím reagovať na vietor, ale vôbec mi to nepadalo. Pokazila som to celému tímu, musím sa všetkým ospravedlniť," s plačom vyhlásila P. Fialková vo vysielaní RTVS.


Dostala aj 2-minútovú penalizáciu za neodkrúženie všetkých trestných kôl, konkretizoval prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Tomáš Fusko: "Keď najrýchlejší predbehnú niekoho o celé kolo, tak ho podľa pravidiel musia stiahnuť z trate a platí poradie, na ktorom sa štafeta v danom okamihu nachádzala. To bol aj náš prípad. Paulína Fialková neodkrúžila všetky štyri okruhy. Nezvykne toľko krúžiť, zrejme si to nejako zle spočítala, a preto sme dostali dvojminútovú penalizáciu. Aj takýto je biatlon. Dnes sme smutní a sklamaní. Zatiaľ nemám detailnejšie informácie o tom, čo sa Paulíne prihodila na prvej streleckej položke ležmo."


Tagy: Slovensko Paulína Fialková

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
RTVS; Video: RTVS, Twitter/Eurosport

DISKUSIA