VIDEO Slovenský futbalový pôst sa skončil: Hviezdami soboty Trnavčania i rozhodca Slyško

Radosť hráčov TrnavyRadosť hráčov Trnavy Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - V sobotu sa skončilo 68 dní trvajúce obdobie bez futbalu na našich štadiónoch a Fortuna liga sa opäť rozbehla naplno.

Naplno to rozbalili aj futbalisti Spartaka Trnava v Zlatých Moravciach. Jesenný majster síce o titule hovoriť nechce, ale takýmito výkonmi sa rozhodne nálepky najvážnejšieho kandidáta na zisk trofeje Esencia hry nezbaví. Bílych andelov nezastavila obrana ViOnu ani biela prikrývka a súperovi nasúkali štyri góly. A to ešte nemuselo byť všetko. Šikovnou pätičkou potešil fanúšikov Marvin Egho, no jeho zásah pre ofsajd neplatil. V druhom polčase zase hlavičku rakúskeho útočníka zastavilo brvno.

V chladnom počasí sa v Zlatých Moravciach každý zahrieval po svojom. Asistent rozhodcu Roman Slyško okrem správne posúdeného ofsajdu Marvina Egha zaujal aj takýmito kúskami...
Nedeľa v našej lige patrila navrátilcom. Postavou zápasu dvoch mužstiev bojujúcich o najvyššie priečky Žilina – Ružomberok bol Jaroslav Mihalík. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie si žilinský dres obliekol po dvoch rokoch a mal výrazný podiel na triumfe obhajcu titulu. Dve minúty po svojom príchode na trávnik potiahol útok šošonov, našiel v šestnástke Michala Škvarku a po jeho prihrávke Samuel Mráz desiatym gólom v sezóne otvoril skóre. Sám Mihalík o štvrťhodinu neskôr poistil náskok domácich presnou hlavičkou.
Skóre mohlo byť na oboch stranách aj vyššie, ale obranca Ružomberka Peter Maslo hlavičkoval iba do žrde a dobre umiestnenú hlavičku Samuela Mráza zase výborným zákrokom nepustil za svoj chrbát brankár Liptákov Matúš Macík.
Výborný defenzívny zákrok predviedol aj slovenský reprezentant do 21 rokov Dávid Hancko, takto zastavil prienik Dominika Kuncu...
V Poprade sa hral dôležitý duel o záchranu a bývalí hráči Prešova v kádri Podbrezovej nemali s Tatranom žiadne zľutovanie. Dávid Leško, ktorý na Horehronie zamieril pred touto sezónou, najprv sám skóroval. Potom sa predviedol presným centrom na hlavu Jakuba Wiezika a vysoký poľský útočník, ktorý sa na trase Prešov – Podbrezová presunul počas zimnej prestávky, poistil triumf železiarov. Aby toho nebolo málo, na ich lavičke sedí niekdajší hráč i tréner Tatrana Marek Fabuľa. Mimochodom, títo súperi sa vo Fortuna lige stretli päťkrát a štyrikrát vyhrala Podbrezová 2:0.

Dve kolá pred koncom základnej časti Fortuna ligy je isté, že Trnava pôjde do nadstavby o titul z prvého miesta.

Istými účastníkmi prvej šestky sú už aj Žilina, Slovan a Dunajská Streda. O zvyšné dve miesta sa pobijú Ružomberok, Trenčín, Nitra a teoretickú šancu stále majú aj Zlaté Moravce.

Viac o téme: Jaroslav Mihalík Fortuna liga Roman Slyško Matúš Macík Dávid Hancko Marvin Egho
  • Zdroj: športky