Slovenská reprezentácia zmenila trénera: Futbalistky povedie bývalý hráč Slovana

Ivan Hucko
Ivan Hucko

BRATISLAVA - Ivan Hucko je novým trénerom slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie. Informuje o tom web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) s dôvetkom, že zainteresované strany podpísali zmluvu v utorok predpoludním. Hucko nahradil Zsolta Pakuszu, ktorý viedol Slovenky v 100 stretnutiach a začiatkom februára sa po desiatich rokoch vzdal tejto funkcie - dôvodom bola jej časová nezlučiteľnosť s pozíciou manažéra vzdelávania.

"Rozhodol som sa prijať ponuku SFZ, hoci v oblasti ženského športu som doteraz nikdy nepracoval. Priznávam, rozhodoval som sa dlhšie, post reprezentačného trénera vnímam ako výzvu," povedal niekdajší obranca Spartaka Trnava, Dukly Praha, FC Nitra a Slovana Bratislava Hucko.

Päťdesiattriročný kormidelník (nar. 3. januára 1965) naposledy viedol trnavský Spartak, pri tíme "andelov" skončil v apríli 2016. Predtým koučoval kuvajtský SC Kazma, MFK Ružomberok i mužskú reprezentáciu SR do 17 rokov a bol asistentom na lavičke Bahrajnu a Al Ain zo Spojených arabských emirátov. "Skúsenosti so ženským futbalom nemám, som však profesionálny tréner a som pripravený robiť svoju prácu. V športe a vo futbale sa hovorí rovnakou rečou v mužských i ženských kolektívoch. Po krátkom rozhovore s prezidentom SFZ Jánom Kováčikom sa budem usilovať naplniť spoločnú predstavu o napredovaní ženského futbalu na Slovensku a konkurencieschopnosti ženskej futbalovej reprezentácie na medzinárodnej scéne," vyhlásil Ivan Hucko.

Premiérové zápasy vo funkcii absolvuje počas Women's Cupu 2018 na Cypre (28. februára - 5. marca), Slovenky si zmerajú sily s výbermi Juhoafrickej republiky, KĽDR a Maďarska. "Hráčky detailne nepoznám, prvou príležitosťou spoznať ich ponúka reprezentačný zraz pred odchodom na Women's Cup na Cypre. Tam nás čakajú tri zápasy, ktoré mi pomôžu zorientovať sa a po nich budem môcť bližšie špecifikovať, ktorým smerom sa bude budovanie kádra uberať. Generácia mladých futbalistiek dostane priestor ukázať sa; všeobecne platí, že v nominácii budú hráčky, ktorých výkonnosť bude najlepšia," skonštatoval Hucko a doplnil: "Mnohé hráčky pôsobia v zahraničí, budem sa snažiť podrobne mapovať ich výkonnosť, ich poznanie je veľmi dôležité. Tak, ako hrajú v kluboch, taká bude ich výkonnosť aj v najcennejšom drese."

Slovenské reprezentantky v 3. skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2019 do Francúzska figurujú na poslednej 5. priečke, na konte majú štyri prehry. Ich konkurentkami sú Holanďanky, reprezentantky Írskej republiky, Nórky a Severné Írky. "Svetová špička je na vysokej úrovni; videl som duely vyspelých ženských tímov Švédska, Nórska či USA. Neviem, či s našou populáciou a základňou ženského futbalu je možné týmto krajinám konkurovať. Zároveň však platí, že výkonnostné rozdiely v športoch vrátane ženského futbalu sa zmenšujú, a tak je na mieste otázka, prečo by sa nemohli dostať na veľké fórum aj naše hráčky? Pokúsime sa napredovať," uzavrel pre web SFZ Ivan Hucko.


Tagy: Slovensko SFZ Ivan Hucko

Zdroj:
SITA
Foto:
futbalsfz.sk

DISKUSIA