FOTO Zrútená Fialková sa dočkala obrovskej podpory: Odkazy osobností určite nečakala

Paulína Fialková v cieli plakala
Paulína Fialková v cieli plakala

BRATISLAVA/PJONGČANG - Medailové nádeje v utorkových zmiešaných štafetách v biatlone zhasli vinou extrémne nevydarenej streľby Paulíny Fialkovej. Z ôsmich rán na prvej "ležke" trafila iba jedinú a ešte aj zabudla "odkrúžiť" jedno zo štyroch trestných kôl. To stálo slovenskú mixštafetu ešte dve trestné minúty navyše ako penalizáciu. Slovenská reprezentantka sa po katastrofálnom výkone zrútila a s plačom sa ospravedlňovala celému tímu. Jej plač nenechal chladnými slovenských športovcov, osobnosti či prezidenta Kisku, ktorí jej poslali podporné odkazy.

"Videl som slzy našej biatlonistky Paulíny Fialkovej. Chcem jej takto na diaľku odkázať: Hlavu hore. Stáva sa to. Taký je šport. Nejde o život. Vieme, že ste skvelá biatlonistka a tešíme sa na vaše ďalšie úspechy, ktoré určite prídu. Jedny nevydarené preteky nič neznamenajú. Aj na tejto olympiáde ste nám dopriali veľa radosti. Cením si aj slová Naste Kuzminovej, kolegov biatlonistov zo štafety, či trénerov. Nepočul som žiadnu výčitku. Presne tak to má byť. Dnes sa to stalo Paulíne Fialkovej, nabudúce sa to môže stať komukoľvek inému. Hlavu hore - život ide ďalej. Držím palce všetkým do ďalších pretekov," odkázal dvadsaťpäťročnej rodáčke z Brezna prezident Kiska.

 

PAULÍNA FIALKOVÁ - HLAVU HORE Prijal som dnes predsedu poľského Sejmu, vymenoval som nového viceguvernéra Národnej banky, poveril som troch nových veľvyslancov, mal som pracovné rokovanie s členom vlády, zúčastnil som sa na vernisáži a až teraz som videl slzy našej biatlonistky Paulíny Fialkovej. Chcem jej takto na diaľku odkázať: Hlavu hore. Stáva sa to. Taký je šport. Nejde o život. Vieme, že ste skvelá biatlonistka a tešíme sa na vaše ďalšie úspechy, ktoré určite prídu. Jedny nevydarené preteky nič neznamenajú. Aj na tejto olympiáde ste nám dopriali veľa radosti. Cením si aj slová Nasti Kuzminovej, kolegov biatlonistov zo štafety, či trénerov. Nepočul som žiadnu výčitku. Presne tak to má byť. Dnes sa to stalo Paulíne Fialkovej, nabudúce sa to môže stať komukoľvek inému. Hlavu hore - život ide ďalej. Držím palce všetkým do ďalších pretekov. @paja.fialkova @nastja.kuzminova #biatlon #hlavuhore #slovensko #slovakia #winterolympics2018 #pyeongchang2018 #andrejkiska

Príspevok, ktorý zdieľa Andrej Kiska (@andrejkiska),

Srdcervúci plač dojal aj najúspešnejšiu Slovenku v histórii Dominiku Cibulkovú. "Tvoje piate miesto bol pre mňa osobne jeden z naj momentov celej olympiády a bola som hrdá, že máme takú Slovenku! Robíš to len a len pre seba a nikto ťa nemá právo kritizovať, ani keby si nestrelila 10 z 10. Pre mňa si super športovec a vždy budeš. Ako hovorím ja, na všetkých sa môžeš vieš čo a myslím to naozaj vážne," odkázala Fialkovej a pridala aj zopár smajlíkov a žartov.

Fialkovú podporil aj Pavol Habera, ktorý na sociálnej sieti napísal dlhú správu, venovanú na podporu slovenskej biatlonistky "Sledoval som to a bolo mi jej strašne ľúto. Myslíte, že existuje nejaký športovec a človek, ktorý by chcel zažiť niečo podobné? Za 60 sekúnd sa vám zrúti celý svet. Je to váš svet, vaše povolanie, hrdosť, je to to, čo viete robiť najlepšie zo všetkých ľudí vo vašej krajine. Takíto ľudia majú talent, obrovskú pracovitosť a odvahu reprezentovať svoju krajinu. Bola by to veľmi idylická predstava, keby všetko vyšlo. Dnes to Paulíne a ďalším našim nevyšlo. Áno, aj také veci sa stávajú. Netreba z toho robiť národnú tragédiu, veď je to fakt len šport! Teraz treba týchto ľudí podržať a byť s nimi! Teraz sa ukážte, ľudkovia, akí ste fanúšikovia, keď niečo nevyjde! Mimochodom, toto dievča dosiahlo pred pár dňami na olympiáde svoj životný úspech (pozn. piate miesto) a urobilo pre Slovensko viac ako 99,99 % z nás. Fandím so zdravým rozumom," uzavrel uznávaný spevák.


Zdroj:
športky
Foto:
rtvs

DISKUSIA