Čierny kôň turnaja Nemecko si zahrá o medaily! Hlasy po šokujúcom zdolaní Švédska

Patrick Reimer proti švédskemu brankárovi Viktorovi Fasthovi
Patrick Reimer proti švédskemu brankárovi Viktorovi Fasthovi

KANGNUNG - Hokejisti Nemecka šokovali Švédov v stredajšom štvrťfinále, zdolali ich 4:3 po predĺžení a postúpili medzi štvoricu najlepších tímov. Nemecko sa v semifinále stretne s Kanadou, ktorá zdolala Fínsko tesne 1:0.

Hlasy (zdroj: IIHF a Olympijský informačný servis /OIS/):

Joel Lundqvist (útočník a kapitán Švédska): "Chceli sme zvíťaziť. Mali sme ťažší vstup do zápasu, ale verili sme si. Nemci hrajú dobre počas celého turnaja. Je to silné mužstvo, ktoré na ľade tvrdo pracuje a vyznačuje sa dobrou disciplínou."

Patrik Hersley (obranca Švédska): "Nie je dôležité, že sme neuspeli v nájazdoch, ale skutočnosť, že sme neuspeli. Cítili sme, že máme šancu zvíťaziť. Je pre nás veľké sklamanie, že sa nám to nepodarilo. Bolo dobré, že sme v tretej tretine vyrovnali, no napokon sme aj tak prehrali."

Marcel Goc (útočník a kapitán Nemecka): "Som hrdý na chlapcov, ako hrali a ako pracovali. Zablokovali sme niekoľko nebezpečných striel súpera. Snažili sme sa nechať na ľade všetko, čo v nás bolo a dnes to stačilo na úspech. V predĺžení sa môže stať čokoľvek. Mohol rozhodnúť každý odraz puku."

Patrick Reimer (útočník Nemecka, strelec víťazného gólu): "Videl som, že pred bránkou sa mi ukázal voľný priestor a snažil som sa tam natlačiť. Nejako som sa tam dostal a vyšlo to. Aj keď arbitri gól posudzovali s videorozhodom, bol som si takmer istý, že bude platiť. Počas celého zápasu sme vedeli, že Švédi môžu hocikedy vyrovnať, čo sa im aj podarilo, ale nechceli sme prehrať. Našťastie, napokon sme dosiahli víťazstvo."

Oscar Möller (útočník Švédska): "Sme sklamaní. Vytvorili sme si dobré šance, ale neboli sme efektívni. Noviny a médiá môžu písať čo chcú, urobili sme to najlepšie, čo sa dalo."


Tagy: Nemecko Švédsko

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA