Skvelá Vlhová v superkombinácii medzi najlepšími: V slalome zdolala aj Shiffrinovú!

Petra Vlhová
Petra Vlhová

PJONGČANG - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová obsadila vynikajúce 5. miesto v superkombinácii žien na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Od bronzu ju delilo 65 stotín sekundy.

Po zjazde figurovala mladá Slovenka na 13. mieste, no druhým najlepším slalomovým kolom sa posunula o osem priečok nahor. "Urobila som chyby, ktoré ma stáli lepší čas. Vedela som, že som do cieľa prišla s náskokom, ale mohlo to byť lepšie. Pri dobrej jazde sa dala zlikvidovať celá strata. Robila som drobné chyby.... Piate miesto je OK, teraz budem mať trochu voľnejšie a môžem s sústrediť na tímovú súťaž," povedala po pretekoch Vlhová pre RTVS. Ďalšia Slovenka Barbara Kantorová skočila osemnásta: "Chýbala mi rýchlosť, mala som to pustiť trochu viac. Trochu zapracovala aj únava, bolo toho na mňa priveľa. Nejdem sa vyhovárať, mala som ísť rýchlejšie. Na ZOH to mohlo byť trochu lepšie, ale ťažko teraz hodnotiť olympiádu."

Zlato si vyjazdila Švajčiarka Michelle Gisinová, striebro putuje do USA zásluhou Mikaely Shiffrinovej, bronz získala Wendy Holdenerová zo Švajčiarska. Iba Holdenerová dosiahla v slalome lepší čas ako Vlhová. V slalome vypadla líderka po zjazde Američanka Lindsey Vonnová.

"Je parádne stáť na pódiu s ďalšími skvelými lyžiarkami ako Mikaela a Wendy. Ešte stále som z toho poriadne zmätená, ešte som si to všetko poriadne neuvedomila. Neverila som, že slalomovú časť zvládnem tak dobre, počas celej sezóny sa mi v ňom veľmi nedarilo," povedala Gisinová pre Olympijský informačný servis.

Gisinová, ktorej sestra Dominique získala zlato v zjazde žien na ZOH 2014 v Soči, si pred slalomom vypracovala výhodnú pozíciu tretí miestom v zjazde, v súčte sa napokon dostala pred Shiffrinovú, ktorá bola po zjazde šiesta. "Teším sa, že som v Pjongčangu získala druhú medailu. Je to krásny záver olympiády. Začala som ju výbuchom a ukončila medailou. Prichádzala som do Kórejskej republiky s vedomím, že mám veľkú šancu uspieť hneď v niekoľkých disciplínach, napokon mi to vyšlo dvakrát," povedala Shiffrinová. Nórke Ranghild Monwickelovej slalom nevyšiel a po druhej priečke v zjazde klesla napokon na štvrtý stupienok.

Ženy - superkombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Michelle Gisinová (Švaj.) 2:20,90 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,97 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,44, 4. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +1,73, 5. Petra Vlhová (SR) +2,09, 6. Valerie Grenierová (Kan.) +2,54, 7. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +2,55, 8. Federica Brignoneová (Tal.) +2,63, ... 18. Barbara Kantorová (SR) +9,04

 


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA/Martin Medňanský

DISKUSIA