Tragická rana pre český hokej: Po dlhej chorobe zomrel bývalý úspešný hráč a tréner

Milan Černý
Milan Černý

BRATISLAVA - Český hokej ranila nesmierne smutná správa. Po dlhotrvajúcej ťažkej chorobe zomrel vo veku nedožitých 55 rokov bývalý úspešný hokejista a neskôr aj uznávaný český kouč Milan Černý.

Černý získal ešte ako hráč titul českého majstra a zahral si aj na juniorskom svetovom šampionáte, z ktorého v roku 1982 priviezol so spoluhráčmi cenné striebro. Vtedy boli jeho spoluhráčmi napríklad Vladimír Růžička, Dominik Hašek, Petr Klíma, František Musil či Petr Rosol. 

Černý s hokejom začínal v Prahe, v drese Sparty odohral deväť sezón a v roku 1989 s pražským tímom slávil zisk ligového titulu. Okrem Sparty pôsobil aj v Dukle Jihlava a v Plzni. Po skončení hráčkej kariéry sa presťahoval na juh Česka, kde pôsobil ako tréner Českých Budějovíc a v sezóne 2007/08 spolu so súčasným reprezentačným kormidelníkom Česka Jandačom viedol klub medzi českou elitou. Úspešné bolo aj jeho pôsobenie v druhej najvyššej súťaži, kde sa výraznou mierou podieľal na vzostupe hokeja v stredočeských Benátkach nad Jizerou. 

 


Tagy: Josef Jandač Milan Černý

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
hcbilitygri.cz

DISKUSIA