Legendárny Bolt pokračuje v prípravách: Futbalovú kariéru napokon odštartuje na inom poste

Usain Bolt
Usain Bolt

KINGSTON - Legendárny šprintér Usain Bolt pokračuje v prípravách na futbalovú kariéru. Pred marcovými testami v bundesligovej Borussii Dortmund začal trénovať v jamajskom klube Harbour View. Svetový rekordér na stovke i dvojstovke sa chce ukázať ako stredný útočník, aj keď si pôvodne robil zálusk na pozíciu krídelníka.

Futbalistu Harbour View trénuje niekdajší jamajský reprezentant Ricardo 'Bibi' Gardner. "Pomôže mi, aby som sa dostal do formy. Od tej doby, čo som skončil, som toľko práce nerobil," uviedol Bolt na webe jamajského denníka The Star.

Okrem iného od tohto kouča dostal tridsaťjedenročný Bolt radu, že pre hrot má lepšie dispozície. "Mal som v úmysle hrať na krídle, ale keď som hovoril s Bibim a ďalšími trénermi, povedali mi, že s mojou výškou a rýchlosťou si lepšie poradím v strede. To je fuk, ak budem v dobrom tíme," povedal osemnásobný olympijský šampión.

Verí, že sa môže v profesionálnom futbale presadiť a tiež získať trofeje. "Keď sa správne pripravím, nemám v hlave žiadne pochybnosti. Vždy si verím. Nerobím nič, v čom by som si neveril," vyhlásil. V jamajskom klube chce zapracovať na práce s loptou.


Tagy: Usain Bolt Borussia Dortmund Harbour View F.C.

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR

DISKUSIA