Sklamaní Česi stratili zlatý sen: Tridsať sekúnd rozhodlo zápas!

Radosť ruských hokejistov a sklamanie tých českýchRadosť ruských hokejistov a sklamanie tých českých Zdroj: TASR/AP

Kangnung - Olympijskí športovci z Ruska sa stali prvými finalistami hokejového turnaja na ZOH v Pjongčangu. V piatkovom semifinálovom dueli zdolali v Hokejovom centre v Kangnungu Česko 3:0. V nedeľňajšom súboji o zlato (5.10 SEČ) sa stretnú s úspešnejším z dvojice Kanada - Nemecko (v piatok od 13.10), ČR čaká v sobotu zápas o bronz (13.10). Športky vám prinášajú hlasy po zápase:

Josef Jandač, tréner ČR: "Bohužiaľ sme stratili zlatý sen, ktorý sme tu žili. Rozhodli dva rýchle góly v druhej tretine. Potom sme do Rusov búšili, ale trápi nás koncovka. Chlapcom nemôžem nič vytknúť, jediné, čo nám chýba, je, že nedávame góly. Presilovky neboli zle zohrané, ale v kľúčových momentoch sme netrafili bránku. Urobíme všetko pre to, aby sme v sobotu zvíťazili a v poslednom zápase na olympiáde sa radovali."

Martin Erat, kapitán ČR: "Mali sme svoje šance, žiaľ, góly sme z nich nedali. Tridsať sekúnd v druhej tretine rozhodlo zápas. Urobili sme tam dve chyby, to sa nemôže stať. Chýbal kúsok, ktorý sme potrebovali, aby sme hrali o zlato. Musíme si to rozobrať a pripraviť sa na sobotu."

Michal Řepík, útočník ČR: "Rusi boli zdolateľní. Pokazili sme si to v druhej tretine, inkasovali sme prvý gól a hneď v ďalšom striedaní sme spravili chybu, po ktorej nám dali aj druhý. V tretej tretine sme ich tlačili, ale nedostávali sme sa pred bránku, väčšinu času sme hrali popri mantineloch. Rusi si to asi viac zaslúžili. Čo sa týka presiloviek, nejaké strely sme mali, v druhej tretine sme netrafili odkrytú bránku, ostatné súper dobre ubránil. Sme sklamaní, chvíľu to bude trvať, kým sa z toho otrasieme, ale vieme, o čo tu ide. Stále je v hre olympijská medaila a v sobotu pôjdeme za ňou."
 
Jan Kolář (obranca): "Bolo blbé dostať takto rýchle dva góly. Aj po tom sme tam ale mali dobré momenty. Boli dve presilovky, kde boli dobré šance. Keby nám to tam spadlo, tak by sa zápas mohol odvíjať inak. Nedali sme , preto to tak dopadlo. Dostávali som sa do striel, ale nebol nikto pred bránou, kto by clonil. Ich gólman videl a bolo tam málo dorážok. musíme sa viac tlačiť do brány. V zápase o bronz chceme vyhrať, sme hladní a hlavne musíme dať nejaké góly."
 
Michal Birner (útočník): "Semifinále je o tom, že malé chyby rozhodnú. Proti tak silnému tímu, ako je Rusko musíte hrať v podstate bez chýb a trestať tie ich, aby ste mali šancu vyhrať. To sa nám nepodarilo. Keď nedáte gól , tak je ťažké vyhrať zápas. Nejaké šance sme si vytvorili, hlavne v tej presilovke to chalani urobili výborne, len chýbalo dať gól, trošku to zdramatizovať a dostať ich pod tlak. sme teraz všetci sklamaní, finále bolo blízko. boli sme vyrovnaným súperom, mali sme viac striel na bránu. Teraz je hlavné sa dobre na to nachystať, a nech už to bude ktokoľvek, tak tam nechať úplne všetko, čo v nás je. Prišli sme sem pre medailu, takže máme ešte jednu šancu ju získať. "
 
Martin Růžička (útočník): "Veľmi to bolí. Hrať sa dá s každým a ukázali sme to. Nepremenenú šancu v presilovke si budem v hlave premietať asi ešte veľmi dlho. Neviem, čo k tomu povedať. Chýbalo len to, aby som to dal do bránky. Je to ťažké."
 
Roman Červenka (útočník): "Rusi dnes boli hrateľní. Vlastne nemali nástup, s ktorým sme počítali. Bol to vyrovnaný zápas. Neviem, čo to zase bolo ... Minútu sme vypli a stratili zápas. Čo k tomu povedať. Škoda. Stále visí vo vzduchu medaily, pre ktorú sme sem prišli. Je potrebné si oddýchnuť."
Viac o téme: Česko ZOH 2018 OŠR
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články