Bývalý slovenský reprezentant sa lúči s pražskou Slaviou: Na koniec kariéry stále nemyslí

Dušan Švento
Dušan Švento

BRATISLAVA - Slovenský futbalista Dušan Švento sa dohodol na zrušení hráčskej zmluvy v českom prvoligovom klube Slavia Praha, informoval denník Šport. Začiatkom roka vedenie Slavie 32-ročnému hráčovi oznámilo správu, že v A-mužstve skončil. Futbalista sa s klubom v týchto dňoch už aj formálne dohodol na predčasnom ukončení hráčskej spolupráce.

"Teraz už nemáme voči sebe žiadne záväzky," uviedol Švento pre Šport. Za pražský tím nastúpil naposledy vlani v auguste proti Jihlave. S klubom sa rozlúči v nedeľu pri príležitosti súboja najvyššej českej futbalovej súťaže medzi Slaviou a Bohemians 1905. "Klub prichystal menšiu rozlúčku, podrobnosti neviem," povedal bývalý slovenský reprezentant. Kariéru zatiaľ nekončí, podľa vlastných slov si najprv musí dať do poriadku kolená a veci necháva otvorené.

Skúsený ľavý obranca či krídelník zamieril do Slavie predvlani v lete z 1. FC Kolín nad Rýnom, odohral však iba 16 súťažných zápasov; dlhodobo ho trápili zdravotné problémy s kolenom. Účastník ME 2016 predtým pôsobil v tomto pražskom klube v rokoch 2005 - 2009. Vlani v apríli avizoval, že Slavia je zrejme jeho poslednou zastávkou a ročník 2017/2018 bude záverečnou sezónou.

Švento je 47-násobný reprezentant SR, naposledy sa predstavil predvlani v novembri vo viedenskom prípravnom dueli proti Rakúsku (0:0). Jediný gól v seniorskom národnom tíme strelil v októbri 2006 v Cardiffe pri víťazstve 5:1 nad domácimi Walesanmi v neúspešnej kvalifikácii o postup na ME 2008. Šventovi tesne ušla účasť na MS 2010 v JAR - pred šampionátom figuroval v širšej nominácii, napokon bol jedným zo sexteta hráčov, ktorým po oznámení konečnej nominácie vtedajšieho trénera SR Vladimíra Weissa staršieho zostal v rukách Čierny Peter.


Tagy: Dušan Švento SK Slavia Praha

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
slavia.cz

DISKUSIA