Šťastní Nemci žijú svoj hokejový sen: Nepočítali sme s tým! Zdá sa nám to byť nereálne

Obrovská radosť Nemcov po postupe do finále
Obrovská radosť Nemcov po postupe do finále

PJONGČANG - Nemeckí hokejoví reprezentanti zvíťazili v semifinále olympijského turnaja v Pjongčangu nad obhajcami zlata Kanadou 4:3 a senzačne postúpili do finále. V ňom sa v nedeľu o 5.10 SEČ stretnú s Olympijskými športovcami z Ruska, ktorí v prvom piatkovom semifinálovom dueli zdolali Česko 3:0. Športky vám prinášajú hlasy po zápase:

Christian Thomas, útočník Kanady (v zápase 0+1): "Kľúčový bol gól Nemcov v presilovke o dvoch hráčov, ktorým sa dostali do tempa. Tretiu tretinu sme odohrali veľmi dobre, na súperovu bránku šiel oheň, ale nedokázali sme už trojgólové manko zmazať. Budeme sa snažiť dobre pripraviť na zápas s Českom a pokúsiť sa vybojovať aspoň bronz."

Patrick Reimer, útočník Nemecka: "Neuveriteľné! Prežívame niečo veľmi emocionálne, nedokážeme vyjadriť, čo cítime. Vždy sme mali sen hrať o medaily, ten sa teraz naplnil. Nedokážem opísať slovami, čo tento postup znamená pre nemecký hokej. Vo finále s Rusmi to bude náročný duel, nemáme ale čo stratiť."

Danny aus den Birken, brankár Nemecka (28 úspešných zákrokov): "Máme medailu. Minimálne striebro máme isté. Vďaka neskutočnému tímovému výkonu sa náš sen splnil. Niečo neuveriteľné, ešte si to naplno ani neuvedomujeme."

Frank Maurer, autor tretieho gólu Nemecka: "S týmto sme veru nepočítali. Zdá sa nám to byť nereálne. Od zápasu k zápasu naše výkony na turnaji gradovali a verili sme si. Sme na seba neuveriteľne hrdí. Zajtra ráno sa zobudíme a budeme sa pýtať, čo sa to vlastne včera stalo."


Tagy: Nemecko Kanada ZOH 2018 Pjongčang

Zdroj:
SITA; TASR
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA