Cibulková plní v Budapešti rolu favoritky: Švédsku súperku zmietla z kurtu

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

BUDAPEŠŤ - Medzi elitné kvarteto na turnaji WTA v Budapešti sa dostala aj najvyššie nasadená Dominika Cibulková, ktorá vo štvrťfinále zdolala Švédku Johannu Larssonovú jednoznačne 6:3 a 6:2.

Cibulková potvrdila v súboji s Larssonovou pozíciu favoritky a oba sety sa niesli v jej réžii. V prvom brejkla súperku v šiestej hre a zvýšila svoj náskok na 4:2 a hoci sa jej súperke vzápätí podaril rebrejk, slovenská tenistka mala v nasledujúcich dvoch gemoch navrch a set vyznel 6:3 v jej prospech.

Druhé dejstvo malo ešte jednoznačnejśí priebeh, Cibulková sa dostala do jasného náskoku 5:1 a bez problémov sa prebojovala do semifnále. Duel trval 84 minút. V dueli o postup do finále Cibulková narazí na Nemku Monu Barthelovú.

"Bol to môj prvý vydarený zápas proti Larssonovej. Som spokojná s mojím výkonom a pripravená na semifinále. Proti Barthelovej očakávam náročný duel. Súperka môže mať výkonnostné výkyvy, ale už zdolala kvalitné hráčky, takže musím byť maximálne koncentrovaná a predviesť môj dobrý tenis," citoval web WTA Cibulkovú, pre ktorú to bolo prvé štvrťfinále od januárového Sydney (3:6, 1:6 od Nemky Angelique Kerberovej), v semifinále naposledy bola v auguste 2017 v New Havene, kde sa dokonca dostala do finále (6:3, 3:6, 4:6 od austrálskej reprezentantky Darie Gavrilovovej).
                  
dvojhra - štvrťfinále:
Dominika CIBULKOVÁ (1-SR) - Johanna Larssonová (Švéd.) 6:3, 6:2

Mona Barthelová (Nem.) - Ysaline Bonaventurová (Belg.) 6:3, 6:4


Tagy: Dominika Cibulková Johanna Larssonová

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
Twitter HUNtennis

DISKUSIA