Cibulková po finále oľutovala nepremenené šance: Všetko by bolo úplne inak!

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: Facebook - Hungarian Tennis

BUDAPEŠŤ - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nezískala deviaty singlový titul na WTA Tour. Na turnaji v Budapešti v jubilejnom 20. finále na hlavnom profesionálnom okruhu prehrala ako nasadená jednotka s Belgičankou Alison Van Uytvanckovou 3:6, 6:3, 5:7. Doplatila na nepremieňanie brejkbalov, keď zo 14 využila iba dva.

Z maďarskej metropoly si odnáša prémiu 21.400 dolárov pred zdanením a 180 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní sa posunie z 33. na 30. miesto. Cibulková napriek finálovej prehre v Budapešti potvrdila, že jej halové podmienky sedia.

"Veľká škoda, šance tam boli... Ak by som premenila čo i len o jednu navyše... Na to sa však nehrá. O to viac ma prehra takto čerstvo po zápase veľmi mrzí. Samozrejme, že som túžila uspieť, keď už som sa do toho finále dostala. Bola som favoritka, väčšinu zápasu asi aj lepšia hráčka, cítila som sa na kurte dobre. Len sa mi nepodarilo premeniť aspoň niektoré z tých príležitostí najmä v treťom sete. Malo to byť 3:0, 4:1 a všetko by zrejme bolo úplne inak, lebo hráčka s takým dôrazom na podaní ako Van Uytvancková by sa tým dostala pod väčší tlak," povzdychla si Cibulková v rozhovore pre agentúru SITA.

"Pri niektorých tých mojich príležitostiach súperka výborne zaservovala, ale napríklad za stavu 5:4 a 30:15 na príjme, keď sa konečne aj hralo, som si mohla počínať aktívnejšie," uznala Cibulková.

Dominika Cibulková Galéria fotiek (6) Zdroj: Facebook - Hungarian Tennis

"Napriek prehre vo finále mám za sebou vydarený týždeň, naozaj som sa počas neho cítila na dvorci výborne, teší ma to. Možno by som vyzdvihla semifinále proti Mone Barthelovej, bol to kvalitný zápas, ale osemfinále s Kirsten Flipkensovou takisto. Postupne som hrala čoraz lepšie, snažila som sa zvládať to, čo mi predtým vychádzalo menej, stupňovať výkony," rekapitulovala Cibulková.

"Do Indian Wells sa presuniem 1. marca, aby som sa dobre aklimatizovala. Odcestujem tam v dobrom nastavení, neviem sa dočkať. V tejto sezóne sa mi zatiaľ hrá výborne, hneď v jej úvode už mám za sebou finále a dúfam, že budem v takýchto výsledkoch pokračovať, ide sa ďalej," vyhlásila Cibulková.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Dominika Cibulková Alison van Uytvancková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Hungarian Tennis
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články