Ruský prešľap na olympiáde sa zamietol pod koberec: Stalo sa to v súvislosti s emóciami!

Radosť ruských hokejistov zo zisku zlatých medailí
Radosť ruských hokejistov zo zisku zlatých medailí

PJONGČANG - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) nepotrestá hokejistov výberu Olympijských športovcov z Ruska, ktorí po víťaznom finále s Nemeckom spievali svoju národnú hymnu.

Ruskí športovci súťažili na ZOH pod olympijskou vlajkou, pričom nesmeli používať národné symboly a hymnu. "Chápeme, že sa to stalo v súvislosti s emóciami po získaní zlatých medailí za mimoriadnych okolností," uvádza sa v tlačovej správe MOV.

Do Ázie cestovalo 168 ruských športovcov, ale na základe rozhodnutia z 5. decembra 2017 mohli vystupovať len pod neutrálnou olympijskou vlajkou. Hoci MOV Rusov varoval, že ich bude pred a počas hier intenzívne kontrolovať, napriek tomu sa medzi ruskými športovcami objavili dva dopingové prípady z celkového počtu štyri. Počas ZOH sa zástupcovia MOV vyjadrili o možnosti zrušenia trestu, aby Rusi mohli na záverečnom ceremoniáli niesť zástavu svojej vlasti, ale rokovania nepriniesli pozitívne rozhodnutie pre ruskú stranu. "Tieto dva dopingové prípady významne prispeli k verdiktu nezrušiť ruskú suspendáciu. Bol to kľúčový faktor," povedal Bach.


Tagy: Rusko ZOH 2018 Olympijskí športovci z Ruska

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA