Slovensko malo medailovú šancu: Biatlonový talent sa postaral o skvelú reklamu pre vlasť

Tomáš SklenárikTomáš Sklenárik Zdroj: Facebook ŠK Železiarne Podbrezová

OTEPÄÄ - Na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v biatlone v estónskom Otepää zvíťazil v pondelok vo vytrvalostných pretekoch na 12,5 km medzi kadetmi Rus Michail Pervušin, Slovák Tomáš Sklenárik obsadil 5. priečku, pričom mal veľkú šancu na medailu, ale o lepší výsledok ho pripravil minutý terč pri poslednej výstrele.

V kategórii kadetiek na 10 km triumfovala Švédka Elvira Karin Öbergová, zo Sloveniek bola najlepšia 53. Mária Remeňová.

Výsledky - pondelok:
Kadeti - vytrvalostné preteky na 12,5 km: 1. Michail Pervušin (Rus.) 37:41,2 min (1), 2. Filip Andersen (Nór.) +23,3 s (1), 3. Martin Bourgeois-République (Fr.), ... 5. Tomáš Sklenárik +58,6 s (2), 36. Samuel Hubač +5:16,6 min (5), 75. Lukáš Ottinger (všetci SR) +9:05,0 (8)
Kadetky - vytrvalostné preteky na 10 km: 1. Elvira Karin Öbergová (Švéd.) 35:35,9 min (1), 2. Anastasia Ševčenková +35,6 s (2), 3. Anastasia Gorejevová (obe Rus.) +53,8 s (3), ... 53. Mária Remeňová +5:32,7 min (5), 67. Veronika Haidelmaierová +7:13,5 min (1), 69. Henrieta Horvátová +7:29,7 min (7), 80. Zuzana Remeňová (všetky SR) +9:57,7 min (9)

Viac o téme: Tomáš Sklenárik Michail Pervušin