VIDEO Svet boxu ranila obrovská tragédia: Mladík zomrel po najväčšom úspechu v kariére

Svet boxu zasiahla tragická smrť Scotta Westgartha
Svet boxu zasiahla tragická smrť Scotta Westgartha

BRATISLAVA - Boxerský svet smúti. V Doncasteri tragicky zomrel iba 31-ročný boxer ľahkej váhy Scott Westgarth, ktorý dokonal krátko po svojom najväčšom kariérnom úspechu.

Westgarth v zápase o titul po veľkom boji porazil dovtedy nepokoreného rivala Deca Spelmana. V zápase inkasoval od súpera tvrdú ranu, ktorá ho poslala k zemi, ale dokázal to ustáť, v ďalšom priebehu už jasne dominoval a triumfom dosiahol svoj najväčší úspech v celej doterajšej kariére. 

 

 

Práve tento tvrdý úder ho však zrejme nakoniec stál život. Mladému víťazovi hneď v pozápasovom rozhovore prišlo zle, následne skolaboval a lekári mu po prevoze do nemocnice už bohužiaľ nedokázali pomôcť. Presná príčina smrti zatiaľ nie je známa, prevdepodobne išlo o zranenie hlavy (krvácanie do mozgu). Organizátori mítingu v Doncaster Dome po tragédii zrušili všetky ostatné naplánované súboje. 

Šokujúca smrť finálového premožiteľa zasiahla aj porazeného Spelmana: "Mám zlomené srdce a strácam slová. Budem sa modliť za Scottovu rodinu a jeho blízkych. Bol to môj kamarát." 

 


Tagy: Scott Westgarth Deco Spelman

Zdroj:
športky
Foto:
boxingnewsonline.net; Video: Youtube

DISKUSIA