Kto povedie taliansku futbalovú reprezentáciu? Toto sú mená najväčších adeptov na čele s Contem

Antonio ConteAntonio Conte Zdroj: SITA

MILÁNO - V Taliansku sa čoraz častejšie hovorí o návrate Antonia Conteho na post trénera futbalovej reprezentacie štvornásobných majstrov sveta. Na EURO 2016 "squadra azzurra" pod jeho vedením vyradila Španielsko a postúpila do štvrťfinále.

Po skončení šampionátu sa Conte ujal kromidla v londýnskej Chelsea a v uplynulej sezóne priviedol "The Blues" k zisku titulu. V tomto ročníku Premier League sa však jeho zverencom nedarí podľa predstáv a nad Conteho budúcnosťou na Stamford Bridge visí otáznik.

"Zatiaľ som sa nerozhodol pre žiadne konkrétne meno, ale podľa môjho názoru by Conte bol najlepšia voľba pre taliansku reprezentáciu. V priebehu niekoľkých mesiacov s ním určite budem debatovať na túto tému," citovala agentúra AP slová vicekomisára Talianskej futbalovej federácie Alessandra Costacurtu. 

Ďalšími adeptmi sú Roberto Mancini, Carlo Ancelotti a Claudio Ranieri. "Conte má výhodu, že už vie, aké to je viesť národný tím. Nechcem tým však povedať, že s voľbou Manciniho alebo Ancelottiho by som nebol spokojný," dodal bývalý obranca milánskeho AC.
      

Viac o téme: Taliansko Antonio Conte FC Chelsea
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články