VIDEO Vlhová o podmienkach na olympiáde: Možno preto mi nevyšiel slalom tak, ako som chcela!

Petra Vlhová
Petra Vlhová

BRATISLAVA - Na Slovensko už pricestovala z Pjongčangu, dejiska zimných olympijských hier 2018, aj lyžiarka Petra Vlhová. Jej najlepšie umiestnenie v Kórei bolo 5. miesto v superkombináciii. Dvakrát skončila na 13. pozícii (obrovský slalom a slalom), v super G sa umiestnila na 32. priečke, zjazd ani nedokončila a v tímovej súťaži pomohla Slovensku k 9. miestu.

"Cesta bola dlhá a som šťastná, že som konečne na Slovensku," povedala Vlhová po prílete na brífingu v bratislavskom hoteli Gate One. "ZOH mohli dopadnúť aj lepšie, ale ja som celkom spokojná, podala som maximálne výkony, dala som do toho všetko a dopadlo to tak, ako to dopadlo. Teším sa z každého výsledku," komentovala svoje vystúpenie v Kórejskej republike.

Vlhová na vlastnej koži pocítila tvrdé kórejské podmienky, pre nepriazeň počasia lyžiarkam niekoľkokrát odkladali preteky. "Ostatné tri týždne boli veľmi náročné, keďže som trénovala každý deň. Nebolo to jednoduché, nastavila som sa na daný pretekový deň, všetko bolo pripravené a zrazu nám povedali, že sa to ruší. Stalo sa mi to dvakrát, bola som z toho trošku nahnevaná. Možno aj preto mi nevyšiel slalom tak, ako by som chcela," povedala 22-ročná pretekárka.

Do Vlhovej vkladali slovenskí fanúšikovia spolu s biatlonistkou Anastasiou Kuzminovou najväčšie medailové nádeje. Napokon sa jej to nepodarilo, hoci cenný kov jej najmä v superkombinácii ušiel iba tesne. Svoju pozíciu si Vlhová uvedomovala, no popiera, že by ju očakávania zväzovali. "Snažila som sa to nevnímať a koncentrovať sa na svoj výkon. Vedela som, že každý očakáva tie najvyššie pozície, ale ZOH sú o jedných pretekoch. Môže sa stať čokoľvek a nie je jednoduché sa vždy dostať na pódium, nevyšlo mi to. Mrzí ma to, taký je šport," povedala.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša napriek mladému veku absolvovala už druhé zimné olympijské hry, štartovala aj pred štyrmi rokmi v Soči. "Bol to obrovský rozdiel, pretože v Rusku to bolo pre mňa niečo nové, nevedela som, ako to tam bude fungovať. Tu som bola jedna z favoritiek a vnímala som to inak," uviedla. Vlhová sa dočkala pocty a na záverečnom ceremoniáli niesla slovenskú vlajku. "Bola to pre mňa česť. Snažila som sa si to užiť. Keď som tam už dlhšie stála, už mi bola zima. Vždy je to pekné, keď tam človek stojí a vníma tú atmosféru," objasnila.

Olympijskú derniéru zažila v Pjongčangu iná slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová. Aj ona sa mala zúčastniť na bratislavskom brífingu, napokon sa nedostavila. "Zažili sme toho spolu veľa a na jej rozlúčku v apríli určite prídem. V Kórei som to vôbec nevnímala, sústredila som sa iba na svoj výkon. Teraz na poslednom Svetovom pohári sa Veronika rozlúči, a tam to už asi budem prežívať i ja," zakončila Vlhová.


Tagy: Petra Vlhová Slovensko ZOH 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA