VIDEO Manchester City rozjasal fanúšikov: Tento skvelý spevácky výkon musíte vidieť!

Radosť hráčov Manchestru City zo zisku anglického Ligového pohára
Radosť hráčov Manchestru City zo zisku anglického Ligového pohára

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City získali anglický Ligový pohár 2017/2018, keď v nedeľňajšom finále na londýnskom štadióne Wembley zdolali hráčov miestneho Arsenalu 3:0. Manchester City ovládol Ligový pohár piatykrát. Nadviazal na prvenstvá v edíciách 1969/1970, 1975/1976, 2013/2014 a 2015/2016. Vo finále Ligového pohára doteraz neuspel jediný raz - bolo to v sezóne 1973/1974.

"Bol to ťažký zápas, veľmi dobre sme však kontrolovali priestor. Som hrdý na tento tím. Vyhrať 3:0 vo Wembley by bol veľký výsledok proti akémukoľvek súperovi," povedal Belgičan Kompany do mikrofónu televíznej stanice Sky Sports. "Pre mňa a naše mužstvo je to vždy výnimočná trofej. Sme šťastní, pretože sme boli lepší ako Arsenal," poznamenal strelec víťazného zásahu Sergio Agüero.

Španiel Guardiola získal premiérovú trofej v pozícii kouča ManCity. Jeho tím má v tejto sezóne šancu vyhrať aj Premier League a Ligu majstrov. "Tento triumf nie je pre mňa, ale pre celý Manchester City vrátane našich fanúšikov. Sme neskutočne šťastní. Do prestávky sme neboli dosť dobrí, v hre bolo veľa chýb. Po zmene strán sme však hrali omnoho odvážnejšie a boli sme vynikajúci. Teraz sa sústredíme na Premier League a Ligu majstrov, v ktorých sa pokúsime vyhrať všetky zostávajúce stretnutia," povedal pre Sky Sports 47-ročný rodák zo Santpedora.

Po zápase odštartovala v Londýne veľká oslava fanúšikov City. Pozrite sa, aký parádny hlasivkový výkon predviedli hneď po triumfe. Za to by sa nemusel hanbiť ani profesionálny  spevácky zbor.


Tagy: Manchester City

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP; Video: Youtube

DISKUSIA