Čo sľúbil, to aj dodržal: Minister Gajdoš poctil Kuzminovú krásnym prekvapením!

Anastasiu Kuzminovú odmenilo ministerstvo obrany
Anastasiu Kuzminovú odmenilo ministerstvo obrany

BRATISLAVA - Minister obrany Slovenskej republiky Peter Gajdoš splnil svoj sľub a vo štvrtok odovzdal biatlonistke Anastasii Kuzminovej sľúbené prekvapenie za zisk troch medailí na februárových zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Spolu s manželom a deťmi si môže týždeň oddýchnuť v kúpeľnom zariadení rezortnej spoločnosti Horezza

 A medailový hetrik na ZOH 2018 bude rodáčke z Ťumeňa pripomínať aj umelecké dielo s jej vyobrazením, ktoré jej ako osobný dar venovali minister Gajdoš a generálny tajomník Služobného úradu MO SR Ján Hoľko. Šéf rezortu obrany odovzdal ocenenia aj ďalším úspešným biatlonistkám z VŠC Dukla Banská Bystrica - za 5. miesto Paulíne a Ivone Fialkovým a Terézii Poliakovej a ich realizačným tímom. Dodatočne ho odovzdá aj reprezentantke v zjazdovom lyžovaní Petre Vlhovej, ktorá je v súčasnosti v zahraničí.

"Som nesmierne hrdý na to, že práve výkony športovcov našej Dukly boli na zimných olympijských hrách tie najlepšie. Bolo vidieť, že do každej jednej súťaže vložili srdce a bojovali nielen za seba, ale za celé Slovensko. Jednoznačne potvrdili, že patria k športovej svetovej špičke,” skonštatoval minister obrany Peter Gajdoš v tlačovej správe, ktorú poskytla hovorkyňa MO SR Danka Capáková. "Naše poďakovanie nepatrí iba im, ale aj všetkým trénerom, členom realizačných tímov a vedeniu VŠC Dukla Banská Bystrica," doplnil Gajdoš.

Kuzminová uviedla, že minca pre šťastie, ktorú dostali reprezentanti pri odchode na ZOH 2018 od ministra obrany, splnila svoj účel. "Úprimnú podporu zo strany ministerstva obrany a pána ministra som cítila nielen vďaka spomenutému talizmanu, ale aj vďaka povzbudzujúcim správam a osobným gratuláciám, ktoré ma denno-denne motivovali do ďalších výkonov," doplnila Anastasia Kuzminová.

Riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica Roman Benčík pochválil výkony svojich zverencov na zimných olympijských hrách v Pjongčangu a uviedol, že peniaze, ktoré dostal ako odmenu od Ministerstva obrany SR, použije ako prvú investíciu do novej kolieskovej dráhy pre biatlonistov Dukly. Maximálnu podporu pri budovaní novej dráhy s cieľom utvoriť lepšiu infraštruktúru pre tréning športovcov zároveň prisľúbil aj šéf rezortu obrany.

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky udelilo úspešným športovcom aj finančné odmeny: za zisk zlatej medaily vo výške 6000 eur, za striebornú 4500 eur a za 5. miesto 2500 eur. Finančné odmeny v nižšej výške dostanú aj ich tréneri. Ako je známe, Slovensko získalo na ZOH 2018 v Kórejskej republike jednu zlatú a dve strieborné medaily, všetky vybojovala biatlonistka Anastasia Kuzminová, členka Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Tridsaťtriročná Kuzminová zvíťazila v pretekoch žien na 12,5 km s hromadným štartom, na druhom mieste skončila v stíhacích pretekoch na 10 km a vo vytrvalostných pretekoch na 15 km.


Tagy: Anastasia Kuzminová Peter Gajdoš

Zdroj:
SITA
Foto:
Ministerstvo obrany SR

DISKUSIA