Slovanisti bez servítky nahliadajú na dobabranú sezónu: Aspoň bodka bola dobrá...

Radosť SlovanistovRadosť Slovanistov Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zdolali vo svojom záverečnom zápase sezóny 2017/2018 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na domácom ľade Dinamo Minsk 4:2. O šancu postúpiť do play off prišli už dávnejšie, v tabuľke Západnej konferencie obsadili so ziskom 58 bodov konečné 12. miesto, keď na ôsmu postupovú pozíciu stratili 25 bodov. V Bobrovovej divízii skončili na piatej priečke. Hlasy po poslednom zápase sezóny:

Eduard Zankovec (tréner Slovana): "Obaja súperi hrali dobre. Som veľmi rád, že sa nám podarilo triumfovať. Veľmi dobre sme hrali v presilovke, a to bolo rozhodujúce. V tretej tetine sme sa skoro celý čas bránili, ale brankár Štěpánek zachytal výborne."

Gordie Dwyer (tréner Dinama Minsk): "Myslím si, že sme bojovali tvrdo v tomto dueli, ale brankár domácich bol skvelý. Mali sme dosť striel, ale chýbali nám góly. Domáci mali dobrý začiatok, z čoho potom ťažili počas celého stretnutia. Na ľade sme nechali všetko, pred výbornou atmosférou sa nedalo inak."

Marek Viedenský (útočník Slovana): "Sme radi, že sme vyhrali posledný zápas sezóny pred vypredaným hľadiskom. Chceli sme sa fanúšikom odvďačiť za podporu počas celej sezóny, aj keď nebola vydarená. Aspoň bodka za sezónou bola dobrá. Vyhrali sme posledný zápas, no bohužiaľ to nebolo vo finále play-off. Zo začiatku sezóny sme prehrali veľa duelov, vonku sme veľa nebodovali. Zranenie ma trochu zastavilo, som rád aspoň za 40 zápasov. Teraz je čas na oddych, rozhodol som sa ukončiť sezónu a poriadne sa pripraviť na nasledujúci ročník."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Tento zápas som si naozaj užil, mal grády. Ľudia sa bavili, my hráči sme sa bavili. Bolo to trošku ostrejšie, čo sme možno nečakali, lebo ani jednému mužstvu o nič nešlo. Ale ja som tomu rád, lebo takto to má vyzerať každý zápas."

Jakub Štěpánek, brankár Slovana: "Na to, že to bol posledný duel sezóny, v ktorom už o nič podstatné nešlo, sme mali pomerne dlhú predzápasovú poradu. Na stretnutie sme sa svedomito pripravovali. Sme radi, že sme sezónu zakončili výhrou."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Eduard Zankovec
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články