Potrebovali si zase kopnúť do Sagana? Ďalší čudný krok od vedenia Tour de France

Peter Sagan
Peter Sagan

PARÍŽ - Na záverečnom pódiovom ceremoniáli po tohtoročnej cyklistickej Tour de France budú chýbať hostesky.

Organizátori najprestížnejších pretekov reagovali na početné škandály z minulosti. Mnohí jazdci, vrátane Petra Sagana, čelili obvineniam zo sexistického správania voči dievčatám. Z tohto dôvodu sa napríklad na minuloročnej Vuelte rozhodli opomenúť tento tradičný prvok na oceňovaní víťazov.

V roku 2013 na monumente Okolo Flámska sa o škandál postaral slovenský jazdec Peter Sagan, ktorý na pódiu pobozkal na líce jednu z hostesiek. Trojnásobný majster sveta sa po vlne kritiky za svoje správanie ospravedlnil. O dva roky neskôr sa v negatívnom svetle predviedli organizátori inej belgickej klasiky E3-Harelbeke.

Na propagačnom letáku znázornili ruku cyklistu siahajúcu na pozadie sporo odetej ženy. Neskôr plagát stiahli. V treťom príklade za všetky figuruje Belgičan Jan Balelants. Ten pred Tour 2017 v odpovedi na otázku o sexuálnej abstinencii počas pretekov poukázal na pornografiu a hostesky. Aj on sa neskôr ospravedlnil. Informácie zverejnil portál velonews.com.

Pre podobný krok sa pred časom rozhodli aj v motoristickom športe, keď zrušili hostesky, ktoré sprevádzali monoposty pred štartom a zúčastňovali sa aj na odovzdávaní cien prvým trom jazdcom v cieli Veľkých cien formuly 1. Nahradia ich deti, respektíve mládežníci.


Tagy: Tour de France Peter Sagan

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA