Až pätica Slovákov v Česku skórovala: Ani dva góly Cingeľa Hradcu Králové body nepriniesli

Lukáš CingeľLukáš Cingeľ Zdroj: mountfieldhk.cz

PRAHA - Piati Slováci sa zapísali do streleckej listiny v piatkových zápasoch 51. kola českej hokejovej extraligy.

Ani dva góly Lukáša Cingeľa nepomohli Hradcu Králové k bodovému zisku proti Jihlave (2:4). Gólom a asistenciou sa na výhre Liberca podieľal Martin Bakoš, rovnakú bilanciu mal Tomáš Marcinko pri prehre Třinca s Pardubicami (2:6). Tomáš Slovák skóroval pri zaváhaní Chomutova v Zlíne (2:5) a Milan Bartovič bol autorom jediného gólu Vítkovíc v Litvínove (1:2 po predĺžení).

Liberec - Plzeň 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Martin Bakoš 1+1, Adam Jánošík (obaja Liberec) 0+1

Litvínov - Vítkovice 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Michael Vandas 0+1 - Milan Bartovič 1+0

Hradec Králové - Jihlava 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Lukáš Cingeľ 2+0, Dominik Graňák 0+2, Patrik Rybár (všetci Hradec Králové) odchytal prvú tretinu

Olomouc - Brno 7:2 (3:0, 1:0, 3:2)
Bruno Mráz 0+1, František Skladaný 0+1, Branislav Konrád odchytal celý duel - Marek Čiliak chytal celé stretnutie

Sparta Praha - Mladá Boleslav 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Třinec - Pardubice 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)