V hre nie je len štart na majstrovstvách sveta: Neymar kvôli zraneniu môže prísť o milióny!

Zranený Neymar počas cesty na brazílsku kliniku Mater Dei Hospital
Zranený Neymar počas cesty na brazílsku kliniku Mater Dei Hospital

BELO HORIZONTE - Zlomená noha môže hviezdneho brazílskeho útočníka PSG Neymara (26) pripraviť nielen o štart na majstrovstvách sveta, ale aj o výrazné finančné bonusy.

Dvadsaťšesťročný futbalista má totiž od sponzora sľúbenú prémiu 200-tisíc dolárov za cenu pre najlepšieho hráča alebo strelca turnaja v Rusku. Navyše za prípadný zisk Zlatej lopty má sľúbený milión dolárov.

V Paris St. Germain, kam prestúpil z Barcelony ako najdrahší hráč v histórii za 273 miliónov dolárov, si brazílsky reprezentant zarobí 50 miliónov dolárov ročne. Ďalšie príjmy potom Neymarovi zaručuje jedenásťročná zmluva so spoločnosťou Nike, ktorú podpísal v roku 2011.

Podľa serveru UOL Esporte sú závislé okrem iného na mene klubu, za ktorý nastupuje. Celky sú rozdelené do štyroch kategórií a do prvej patrí Chelsea, AC a Inter Miláno, Manchester United, Arsenal, Juventus, Bayern Mníchov, Barcelona alebo Real Madrid. Paríž St. Germain je v druhej skupine, ale poradie sa priebežne aktualizuje aj podľa toho, či klub za posledných päť rokov postúpil aspoň trikrát do štvrťfinále Ligy majstrov.

Neymar navyše môže po dnešnej operácii zlomenej záčlenkovej kostičky v Belo Horizonte prísť o letné majstrovstvá sveta a s nimi spojenom množstve ďalších prémií. Triumf na šampionáte by mu vyniesol 50-tisíc dolárov, ale ak by sa stal najlepším hráčom alebo strelcom turnaja, dostal by štvornásobok. Výška jeho príjmov od Nike je tiež priamo závislá na počte odohraných zápasov za reprezentáciu.

Zďaleka najväčšieho bonusu by sa však Neymar dočkal v prípade, ak by ukončil desaťročnú nadvládu Lionela Messiho s Cristianom Ronaldom a získal by prestížne ocenenie Zlatá lopta. Prvý triumf by mu vyniesol jeden milión plus milión za každý ďalší až do maxima štyroch miliónov pri štvrtom víťazstve v ankete magazínu France Football.


Tagy: Brazília Neymar PSG

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Eugenio Savio

DISKUSIA