VIDEO Ani kapitán Pekarík prehre Herthy nezabránil, šláger Lipska s Dortmundom nemal víťaza

Peter Pekarík a Bastian Oczipka v súboji o loptuPeter Pekarík a Bastian Oczipka v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Martin Meissner

BERLÍN - Futbalisti Herthy Berlín prehrali v sobotňajšom zápase 25. kola nemeckej Bundesligy na štadióne Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1. V drese hostí hral s kapitánskou páskou na rukáve do 79. minúty slovenský obranca Peter Pekarík, jeho krajan a spoluhráč Ondrej Duda nastúpil v 64. minúte. Hertha je v tabuľke na 11. mieste, Schalke vyskočilo na druhú pozíciu.

Darilo sa Frankfurtu, ktorý doma zdolal Hannover 1:0 a je tretí. Hamburg doma remizoval s Mainzom bez gólov. Hostia dohrávali bez vylúčeného nigérijského obrancu Leona Baloguna, ktorý po hodine hry v šestnástke fauloval protihráča a dostal druhú žltú kartu. Domáci Srb Filip Kostič ale penaltu nepremenil.

V poslednom súboji soboty remizoval doma vicemajster z Lipska s Borussiou Dortmund 1:1. BVB je v tabuľke na 3. mieste, Lipsko je šieste.

Augsburg - Hoffenheim 0:2 (0:1)
Góly: 30. Kramarič, 50. Gnabry

Eintracht Frankfurt - Hannover 1:0 (1:0)
Gól: 39. Da Costa

Hamburg - Mainz 0:0
ČK: 61. Balogun (Mainz) po druhej ŽK

Schalke - Hertha Berlín 1:0 (1:0)
Gól: 37. Pjaca
Peter Pekarík hral do 79. min, Ondrej Duda (obaja Hertha) nastúpil v 64. min a v nadstavenom čase druhého polčasu dostal žltú kartu

Wolfsburg - Leverkusen 1:2 (0:1)
Góly: 79. Mehmedi - 31. Alario (z pok. kopu), 78. Brandt, ČK: 90.+ William (Wolfsburg) po druhej ŽK

Lipsko - Dortmund 1:1 (1:1)
Góly: 29. Augustin - 38. Reus

Viac o téme: Schalke 04 Hertha BSC Berlín Ondrej Duda Peter Pekarík