Stoch so Slaviou prehĺbili krízu súpera: Škoda a Zmrhal zostrelili Mladú Boleslav

Miroslav Stoch (v strede) so spoluhráčmi oslavuje gól pražskej SlavieMiroslav Stoch (v strede) so spoluhráčmi oslavuje gól pražskej Slavie Zdroj: slavia.cz

PRAHA - Futbalisti Jihlavy vyhrali v sobotňajšom zápase 19. kola českej ligy nad Teplicami 3:1. V drese domácich odchytal celý zápas Slovák Matej Rakovan, Jozef Urblík hral do 85. minúty.

Pražská Slavia, za ktorú celé stretnutie odohral aj slovenský futbalista Miroslav Stoch, prehĺbila krízu tímu FK Mladá Boleslav a triumfom 3:0 sa priblížila k vedúcej Plzni na deväť bodov, líder má však odložený duel v Ostrave k dobru.

Jihlava - Teplice 3:1
Matej Rakovan odchytal celý duel, Jozef Urblík (obaja Jihlava) hral do 85. min

Liberec - Karviná 2:2
Góly: 54. a 83. Pulkrab – 31. Wágner, 56. Weber
Patrik Le Giang odchytal celý zápas, Peter Štepanovský hral do 78. min a v 20. min videl ŽK, Peter Šulek nastúpil v nadstavenom čase druhého polčasu, Martin Krnáč (všetci Karviná) sedel na lavičke náhradníkov

Olomouc - Slovácko 1:0
Góly: 36. Řezníček
Patrik Šimko (Slovácko) sedel na lavičke náhradníkov

Zlín - Jablonec 0:4
Góly: 13. Jovovič, 32. Hübschman, 50. Masopust, 54. Chramosta
Róbert Matejov odohral celý zápas a v 36. min videl ŽK - Jakub Považanec absolvoval celé stretnutie a v 81. min dostal ŽK

Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:3
Góly: 40. Zmrhal, 66. a 73. Škoda (prvý z 11m)
Martin Poláček odchytal celý duel, Lukáš Pauschek absolvoval celý zápas - Jakub Hromada a Miroslav Stoch odohrali celé stretnutie