VIDEO Corgoni zdolali Košice a sú na čele, Trenčín prehĺbil krízu Nových Zámkov

Brankár Vladislav Habal (vľavo), Jere Pulli (vpravo) z HC Košice a Matej Paulovič z HK Nitra (v strede)Brankár Vladislav Habal (vľavo), Jere Pulli (vpravo) z HC Košice a Matej Paulovič z HK Nitra (v strede) Zdroj: SITA/Martin Havran

NITRA - Hokejisti Nitry doma zdolali hráčov Košíc v nedeľňajšom zápase 52. kola slovenskej Tipsport ligy. "Corgoni" sa ujali vedenia v úvode prvej tretiny gólom Tibora Kutáleka. Na začiatku druhého dejstva sa presadil Radoslav Macík a jeho zásah sa napokon ukázal ako rozhodujúci.

O niekoľko minút totiž skorigoval Ladislav Nagy, no potom hostia už recept na domácu obranu nenašli. Naopak, v závere postil triumf domácich opäť Kutálek. Nitra figuruje na čele ligovej tabuľky.

HK Nitra - HC Košice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. Kutálek (M. Slovák, Blackwater), 23. Macík (M. Versteeg), 58. Kutálek (M. Slovák, T. Mikúš) - 29. L. Nagy (Miklík)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, M. Novák - Kacej, Synek, 2884 divákov

Nitra: Lawson - T. Milam, Mezei, Rais, J. Milam, M. Versteeg, Ordzovenský, Miroslav Pupák, Rýgl - M. Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš - Kutálek, M. Slovák, Blackwater - H. Ručkay, J. Ručkay, Macík - Csányi, Bradley, Kovacs

Košice: Habal - Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch, Matejka - L. Nagy, Pacan, Miklík - Jenčík, Suja, Marek Hovorka - Šoltés, T. Klíma, Kafka - Š. Petráš, Boltun, Hričina - Koyš

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Myslím si, že zápas bol obojstranne veľmi vyrovnaný. V náš prospech hovorila väčšia pohoda na hokejkách. Od toho sa odvíjalo aj premieňanie šancí, ktoré sme mali. Zle sme dnes odohrali presilové hry, okrem tej, v ktorej dala tretia formácia gól. V poslednej tretine sme trochu začali panikáriť a až v závere sme puk dvakrát vyviezli z pásma. To ukázalo, že hostia boli už veľmi unavení a nemali toľko síl, aby tomu vzdorovali. Pre nás je to cenné víťazstvo a z pohľadu nasadenia, určite zaslúžené."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Po dvoch zápasoch sme odohrali taký zápas, aký sme si predstavovali. Hráči tam nechali všetko, žiaľ, ten rýchly gól v prvej tretine nás zaskočil. Myslím si, že sme sa s tým vyrovnali dobre. V tretej tretine sme Nitru aj prehrávali. Trápi nás premieňanie šancí. Nepodarilo sa nám vyrovnať, aj keď sme išli naplno a to nám vzalo mnoho síl, rovnako ako aj štvorminútová 'oslabovka'. Nemôžeme povedať, že sme spokojní, keďže sme prehrali, ale ten výkon bol diametrálne odlišný oproti posledným dvom zápasom. Z toho pohľadu sme teda spokojní. Prehra nás mrzí, ale máme tri zápasy na to, aby sme sa do playoff dali dokopy a doladili posledné veci a boli stopercentne nachystaní."

Nové Zámky nestačili na Trenčín

Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali na domácom ľade presvedčivo 4:0 nad hráčmi HC Nové Zámky v nedeľňajšom stretnutí 52. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. "Vojaci" sa ujali vedenia už v 3. min zásahom Petra Sojčíka, v závere úvodného dejstva zvýšil v presilovej hre Marcel Hossa. Vedenie Dukly zveľadil po bezgólovej druhej tretine v 46. min Jozef Švec a konečný rezultát stanovil druhým zásahom v zápase Hossa. Novozámčania neuspeli už piatykrát po sebe a patrí im 9. miesto v tabuľke, ktoré znamená baráž o zotrvanie medzi slovenskou elitou. Trenčín je na 4. priečke.

HK Dukla Trenčín - HC Nové Zámky 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 3. Sojčík (Starosta, Radivojevič), 20. Marcel Hossa (M. Hecl, Frühauf), 46. J. Švec (O. Mikula), 59. Marcel Hossa (M. Hecl, Pač)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich - Výleta, Šefčík, 2360 divákov

Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač - Bezúch, Sojčík, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl - O. Mikula, R. Dlouhý, T. Varga - D. Hudec, J. Švec, Gašparovič - Deveaux

Nové Zámky: S. Baroš - M. Novák, Husák, M. Hruška, Plášil, Salija, M. Jass, Šimek - Zbořil, Šimun, Timotej Šille - V. Škoda, L. Jurík, Hřebejk - R. Varga, Š. Novotný, Fábry - Saulietis, Lorraine, Dubec - Ondrušek

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Som rád, že sme potvrdili body z Košíc. Podržal nás Mišo Valent a tento zápas patrí jemu, hoci pracuje celý kolektív. Víťazstvo nás posúva ďalej a budeme robiť všetko pre to, aby sme skončili prinajhoršom štvrtí."

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: "Nezvládli sme prvú tretinu a dostali sme lacné góly. V druhej časti sme mali šance. Do poslednej tretiny sme šli s cieľom znížiť, ale bez gólu nemôžeme vyhrať."

Podtatranské derby pre Poprad

Hokejisti Popradu si v podtatranskom derby pripísali tri body, hráčov Liptovský Mikuláš zdolali 3:2 v stretnutí nedeľňajšieho 52. kola Tipsport ligy. "Kamzíci" väčšinu zápasu viedli, skóre otvoril 56 sekúnd pred prvou sirénou Dávid Buc. Ďalšie dva góly pridal v druhej tretine Jindřich Abdul, vždy v spolupráci s Matejom Paločkom. Liptáci dvakrát znížili na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Poprad ťahá šnúru troch víťazstiev v po sebe.

HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Góly: 20. Buc (Vartovník, Petran), 23. Abdul (Matej Paločko), 32. Abdul (Matej Paločko) - 26. Vybiral (Nádašdi, Moravčík), 37. Rudolf Huna (Langhammer, M. Sukeľ)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff - Gajan, R. Gavalier, 964 divákov

Poprad: V. Kováč - König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Bdžoch, Davydov - Svitana, M. Nagy, Štrauch - Buc, Heizer, Vartovník - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - L. Hvila, Ježek, Koky

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - J. Tabaček, Moravčík, Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, Kurali, M. Bača - A. Laco, M. Sukeľ, Vybiral - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - Kriška, Piatka, J. Sukeľ - Žiak, Uhrík, Lištiak

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Nám bolo úplne jasné, že k nám nepríde odovzdaný súper, čo sa aj potvrdilo. Mikuláš bojoval o každý puk. My sme v priebehu zápasu trocha poľavili, najmä čo sa týka dôrazu vzhľadom k predošlým zápasom. To sa nám mohlo vypomstiť. Som rád, že chalani to ustáli a dotiahli zápas do víťazného konca. Verím, že našu víťaznú šnúru ešte natiahneme. Dôležitý bude vstup do play-off."

Marek Uram, tréner Liptovského Mikuláša: "Musím povedať, že na zápas sme sa pripravili. V prvej tretine škoda toho gólu z konca, keď nám Poprad odskočil. V druhej tretine bol Poprad lepší. V jej závere sme inkasovali smolný tretí gól. V presilovke o dvoch hráčov sme znížili, ale v tretej časti sme nepremenili naše šance a odchádzame bez bodov."

Žilina bez ťažkostí zdolala Zvolen

Žilina si doma poradila so Zvolenom hladko 5:0 v nedeľňajšom stretnutí 52. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy. "Vlci" rozhodli už v prvom dejstve, ktoré ovládli 4:0, piaty zásah pridali až v záverečnom dejstve. Dvoma gólmi sa blysol Michal Švihálek, navyše pridal jednu asistenciu, keď Lukášovi Kozákovi prihral na záverečný zásah duelu. Hostia prehrali prvýkrát po štyroch zápasoch.

Žilina - Zvolen 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Konečný (R. Hruška, Kozák), 9. Švihálek (Mendrej, Juraško), 18. Švihálek (Ondruš), 19. Handlovský (Juraško), 43. Kozák (J. Jurík, Švihálek)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia:0:0, rozhodovali: Goga, Stano - Krajčík, M. Orolín, 605 divákov

Žilina: Mikoláš - Hatala, Kozák, Michal Roman, Andersons, Mendrej, Juraško - Tvrdoň, R. Hruška, Konečný - Handlovský, Holovič, Klimenta - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Ondruš, Rogoň - Dolinajec

Zvolen: Šimko (21. MacIntyre) - Ross, Zeleňák, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Dubeň - Flick, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, Kytnár, Šišovský - Obrdžálek, Špirko, Matis - Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török - Síkela

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Do zápasu sme šli psychicky uvoľnení, pretože po dueli v Nových Zámkoch sme si zaistili play off. Boli sme zdravo nabudení, vleteli sme na ľad a prvá tretina sa nám extrémne podarila. Dali sme štyri góly, boli sme produktívny. Hrali sme dobre, hostí sme k ničomu nepustili. Až v tretej tretine mali tri tutovky, ktoré ale Mikuláš bravúrne zvládol a aj vďaka nemu zápas dopadol pre nás parádnym výsledkom."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Gratulujem Žiline k víťazstvu. Bez koncentrácie, dobrého korčuľovania a nasadenia sa hrať nedá. Výsledkom je táto prehra. Je to pre nás kruté, myslím, že hráči si to aj uvedomujú. Budeme si to musieť uvedomiť všetci, pretože chceme bojovať o najvyššie priečky. Vieme, ako sú rozdané karty, kde sme mohli byť a znovu sme si skomplikovali situáciu. Taký je šport, musíme to tak vziať. Po dnešnom zápase som sklamaný."

Banská Bystrica nemala problémy s Detvou

Hokejisti Banskej Bystrice si bez problémov poradili s hráčmi poslednej Detvy 7:2 v zápase nedeľňajšieho 52. kola. Banskobystričania si napravili chuť po piatkovej prehre na ľade rivala zo Zvolena a od úvodu neponechali nič na náhodu. Na úvodný gól Guillauma Asselina z prvej minúty v presilovke ešte dokázal odpovedať Jakub Žilka v 4. min, no ešte do konca prvej tretiny prišla smršť štyroch gólov "baranov" a bolo prakticky rozhodnuté.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC 07 Orin Detva 7:2 (5:1, 0:1, 2:0)
Góly: 1. Asselin (Brittain, Gélinas), 8. Trecapelli (Brittain, T. Surový), 15. Gabor (Češík, Sedlák), 18. Bortňák (Hohmann, Bubela), 19. Hrnka, 45. T. Surový (Brittain), 59. Brittain (I. Ďatelinka, Hrnka) - 4. J. Žilka (E. Piačka, Murček), 38. Ščurko (Martin Chovan)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Štefik - M. Kollár, Rojík, 2407 divákov

Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Trecapelli, Gélinas, Sedlák - Hrnka, T. Surový, Brittain - Hohmann, Bubela, Bortňák - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč

Detva: Adam Nagy (21. Hackett) - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Macejko, Vyskoč, Šimon - Belluš, R. Gašpar, L. Ščurko - Videlka, Surovka, Sitnikov - J. Žilka, Murček, E. Piačka - Róth, M. Surový, J. Milý

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Aj keď sme dali gól z prvého striedania, prvých desať minút sme nemali úplne ideálny pohyb. Dobré bolo, že nám padali góly. Spokojný som s hrou v predbránkovom priestore súpera, kde sme sa tlačili a odkiaľ sme dávali góly. Na druhej strane tam bolo veľa hluchých miest. Bol to zápas, ktorý sme museli zvládnuť a to sa nám podarilo."

Jakub Žilka, útočník Detvy: "Blíži sa vrchol sezóny, chceme sa naňho čo najlepšie pripraviť, ale nepôjde to s takýmito úvodmi zápasov. Znova prvá tretina, zase sme dostali päť gólov. Tretíkrát po sebe, sedemnásť inkasovaných gólov za tri prvé tretiny... neviem, čo na to povedať. Všetko nám tam padne, 1:5 a je po zápase. To sa takto nedá hrať."

Viac o téme: HC Košice HK Nitra HK Dukla Trenčín HC Nové Zámky