Najhoršie ráno pre celý klub: Hrozná predtucha! Astori to robil vždy ako prvý

Davide Astori
Davide Astori

FLORENCIA - Kapitán futbalistov talianskej Fiorentiny Davide Astori zahynul počas spánku. Tridsaťjedenročného stopéra našli ráno mŕtveho vo svojej hotelovej izbe v Udine, kde mala Fiorentina odohrať v nedeľu stretnutie 27. kola Serie A. Podľa dostupných informácii zahraničných médií dostal infarkt.

"Klub je otrasený a povinný oznámiť, že kapitán Davide Astori zomrel," uviedli zástupcovia mužstva vo vyhlásení. Obranca so 14 zápasmi v talianskej reprezentácii sa stal pred dvoma týždňami otcom. 

Kapitána našli mŕtveho jeho spoluhráči. Tí boli prekvapení, že Astori nedorazil na tímové raňajky a nereaguje na hotelový telefón ani na klopanie na dvere. Podľa talianskych médií ešte pred tým, než hotelový personál priniesol kľúč od izby, vyrazili dvere.

"Davide neprišiel na raňajky, kde väčšinou chodil ako prvý, takže sme ho prišli skontrolovať. Spal v izbe sám. Posledný, kto ho videl bol brankár Marco Sportiello, ktorý s ním hral večer videohry. Niektorí hráči spia v jednolôžkových izbách, iní po dvoch. Stále nepoznáme príčinu smrti. Telo odviezli na pitvu, myslím, že by sa mala uskutočniť ešte v nedeľu. Žiadne ďalšie podrobnosti nemáme," povedal podľa portálu idnes.cz hovorca ACF Fiorentina Arturo Mastronardi.

Rodák zo San Giovani Bianco bol odchovancom milánskeho AC, kde hral od svojich štrnástich rokov. Na súťažné stretnutie však v drese "rossoneri" nikdy nenastúpil. Po hosťovaniach v kluboch z nižších súťaží v roku 2008 prestúpil do Cagliari, kde v období rokov 2008 až 2016 odohral 174 stretnutí. V sezóne 2014/2015 hosťoval v AS Rím a v nasledujúcom ročníku vo Fiorentine, kde v roku 2016 prestúpil aj natrvalo a vypracoval sa až na kapitána mužstva. Taliansko reprezentoval na mládežníckej i seniorskej úrovni.


Tagy: ACF Fiorentina Davide Astori

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA, ČTK
Foto:
Twitter ACF Fiorentina, SITA; Video: Twitter ACF Fiorentina

DISKUSIA