Kvarteto belasých má problém: Hokejová disciplinárka začala konanie voči štyrom slovanistom!

Marek Hecl (44) v drese Slovana
Marek Hecl (44) v drese Slovana

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja začala konanie voči štyrom hráčom seniorských extraligových klubov za neoprávnený štart. Uznesenie Pro-hokeja z roku 2017 vyhlasuje, že: "Hráči vekovej kategórie senior môžu štartovať len za klub, v ktorom daný hráč odohral prvé majstrovské stretnutie po 15. februári.“

Boris Sádecký, Marek Hecl, Patrik Bačík (všetci HK Dukla Trenčín) a Pavol Skalický (HC05 Banská Bystrica) porušili tieto nariadenia, keď po 15. februári nastúpili na súťažný zápas KHL za klub HC Slovan Bratislava, a následne aj za klub v extralige seniorov.

DK SZĽH rozhodla na základe ustanovení Prestupového poriadku, na základe smernice o podmienkach cezhraničného pôsobenia klubov, na ktorý prestupový poriadok poukazuje, a tiež na základe uznesenia Pro-hokeja z roku 2017, ktorý bez časového obmedzenia určil podmienky striedavého štartu v kluboch extraligy seniorov, čiže na sezónu 2016/2017 aj na ročník 2017/2018.

Od prijatia vyššie spomínaného uznesenia Pro-hokejom nedošlo k zmene týchto predpisov a Pro-hokej navyše neinicioval zmenu celého uznesenia ani zmenu týchto predpisov.

V ostatných súťažiach riadených Slovenským zväzom ľadového hokeja funguje obmedzenie striedavého štartu do 31.1. Hráč môže po tomto termíne nastúpiť rovnako už len za jeden klub.

SZĽH o tom informoval na svojom oficiálnom webe.


Tagy: HC Slovan Bratislava Pavol Skalický Patrik Bačík Boris Sádecký Marek Hecl

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA