VIDEO Holanďan Groenewegen ovládol druhú etapu Paríž-Nice: Juraj Sagan najlepším Slovákom

Dylan Groenewegen ovládol druhú etapu pretekov Paríž-NiceDylan Groenewegen ovládol druhú etapu pretekov Paríž-Nice Zdroj: Tim de Waele/TDWSport.com

VIERZON - Holanďan Dylan Groenewegen sa stal víťazom pondelkovej druhej etapy na cyklistických pretekoch Paríž - Nice 2018. Jazdec tímu LottoNL-Jumbo triumfoval v hromadnom špurte pelotónu v meste Vierzon, kam cyklistov zaviedla 187 km dlhá trasa z dedinky Orsonville.

Na druhom mieste skončil Talian Elia Viviani vo farbách Quick-Step Floors, tretiu priečku obsadil Nemec André Greipel z formácie Lotto Soudal. Slovákov zo zoskupenia Bora-Hansgrohe Juraja Sagana a Erika Bašku klasifikovali v čase víťaza na 45., resp. 117. pozícii. Pre 24-ročného Groenewegena ide o piate tohtoročné víťazstvo, predtým vyhral klasiku Kuurne-Brusel-Kuurne, dve etapy na Okolo Algarve a jednu na Okolo Dubaja.

Lídrom priebežného celkového poradia zostal Francúz Arnaud Démare, ktorý v pondelok finišoval piaty. Démare má náskok 7 sekúnd pred Španielom Gorkom Izagirrem (Quick-Step Floors), tretí s odstupom 8 sekúnd je ďalší Francúz Christophe Laporte (Cofidis). Jurajovi Saganovi patrí 113. miesto a Erik Baška je 116., obaja majú manko 3:37 min.

V pondelok sa išlo pokojným tempom, únik sa vytvoril až po dvoch hodinách a rýchlostnej prémii v Patay. Z pôvodnej šestice zostali vpredu len dvaja - Manuele Boaro (Bahrain-Merida) a Tiago Machada (Kaťuša). Ich náskok však nepresiahol hranicu troch minút a pelotón ich pohltil 4 km pred cieľom. Všetko sa podľa očakávaní skončilo hromadným špurtom, v ktorom bol najsilnejší Groenewegen.

2. etapa (Orsonville - Vierzon, 187 km): 1. Dylan Groenewegen (Hol.) LottoNL-Jumbo 4:51:31 h, 2. Elia Viviani (Tal.) Quick-Step Floors, 3. André Greipel (Nem.) Lotto Soudal, 4. Phil Bauhaus (Nem.) Sunweb, 5. Arnaud Démare (Fr.) Groupama-FDJ, 6. Mike Teunissen (Hol.) Sunweb,... 45. Juraj Sagan,... 117. Erik Baška (obaja SR) obaja Bora-Hansgrohe - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 2. etape: 1. Arnaud Démare (Fr.) Groupama-FDJ 7:58:57 h, 2. Gorka Izagirre (Šp.) Bahrain-Merida +7 s, 3. Christophe Laporte (Fr.) Cofidis +8, 4. Julian Alaphilippe (Fr.) Quick-Step Floors +10, 5. Mike Teunissen (Hol.) Sunweb, 6. Tim Wellens (Belg.) Lotto Soudal - obaja +13,... 113. Juraj Sagan,... 116. Erik Baška (obaja SR) obaja Bora-Hansgrohe - obaja +3:37 min

Viac o téme: Juraj Sagan Dylan Groenewegen Paríž - Nice 2018