VIDEO Valábik si sype popol na hlavu: Tvrdé slová na adresu Filca teraz ľutuje

Boris Valábik
Boris Valábik

BRATISLAVA - Hral na Slovensku, v zámorí, kde sa predral aj do NHL, a obliekal si aj reprezentačný dres. Reč je o bývalej draftovej desiatke z roku 2004 Borisovi Valábikovi. V rozhovore pre tablet.tv sa tento robustný bývalý obranca rozhovoril o aktuálnom stave v reprezentácii, no vrátil sa aj ku svojej kritike Jána Filca.

Slovensko sa na nedávno skončenej olympiáde ukázalo v dobrom svetle, keď odohralo vyrovnanú partiu prakticky s každým súperom, no história si nebude pamätať výkon ale výsledok. A ten nebol dobrý. Reprezentácia skončila až na predposlednom mieste. "Bolo to sklamanie pre všetkých, o nejakom úspechu nemožno predsa hovoriť. Na druhej strane musím povedať, že ma predovšetkým zaujímalo to, akú hru bude náš tím predvádzať. Takže, na jednej strane to bolo aj pre mňa sklamanie, no na strane druhej sa mi páčil štýl, akým sme hrali, že to bolo celkovo z našej strany kompaktné. A práve to je podľa mňa niečo, na čom môžeme v budúcnosti stavať,“ zhodnotil Boris Valábik. 

Iba nedávno sa Boris Valábik kriticky vyjadril na adresu trénera majstrov sveta z Göteborgu 2002 Jána Filca. S odstupom času by Valábik rád svoje vyjadrenia zjemnil: "Jána Filca považujem za inteligentného a sčítaného človeka, rešpektujem ho a uznávam ako trénera, ktorý so Slovenskom dosiahol najväčšie úspechy. To mu už nikto nezoberie a tie medaile z krku mu už nikto nedá dole. Lenže, aby som to uviedol na pravú mieru, pôvodný článok bol úplne o niečom inom, nie o Jánovi Filcovi, no následne si z neho iné médiá zobrali len to, čo považovali za zaujímavé. Ale na druhej strane, aby som nevyznieval alibisticky, použil som v tom momente tvrdšie slová, ako som mal a som chlap, ktorý sa nemá problém ospravedlniť. To by som však nerád riešil cez médiá, a preto sa teším, ako sa s trénerom Filcom stretneme a všetko si vyriešime. Slovenský hokej totiž v týchto chvíľach potrebuje držať pokope a nie zbytočné trenice, ktoré potom médiá rady zveličujú.“


Tagy: Ján Filc Slovensko Boris Valábik

Zdroj:
športky
Foto:
tablet.tv; Video: tablet.tv

DISKUSIA