Škriniar bude stáť minimálne 75 miliónov! Od tohto bude závisieť jeho prestup

Karol Csontó
Karol Csontó

BRATISLAVA - Zrealizoval historicky najdrahší prestup slovenského reprezentanta Milana Škriniara do talianskeho veľkoklubu Interu Miláno. Reč je o úspešnom futbalovom agentovi Karolovi Csontóvi, ktorý prehovoril pre najnovšie vydanie magazínu Forbes o talentovanom stopérovi a jeho budúcnosti vo svetovom futbale, či o peniazoch, ktoré sa vo futbale zarábajú.

Už v zimnom prestupovom období sa vo veľkom hovorilo o mladom stopérovi a záujme futbalových gigantov. Avšak prestupová bomba sa nekonala. "Ohľadom Milana Škriniara bolo už pred Vianocami jasné, že ani pri sume 60 - 70 miliónov nie je momentálne možné, aby ho Inter po pár mesiacoch v tíme uvoľnil. Ani za takúto obrovskú sumu," priblížil futbalový agent.


Je teda Škriniar najdrahším futbalistom, ktorého zastupuje? Spolumajiteľ futbalovej agentúry Stars and Friends má na to svoj názor: "Cena futbalistu sa mení každý rok, nedrží si hodnotu, ako to je napríklad na trhu s nehnuteľnosťami. Celkovo však nemáme veľa hráčov v hodnote 60 alebo 70 miliónov eur, ako je Škriniar."

V rozhovore sa rozoberali aj platy slovenských reprezentantov. Csontó si myslí, že najviac zarába práve kapitán Martin Škrtel, ktorý momentálne pôsobí v tureckom Fenerbahce Istanbul. "Neviem presne, aký plat má Marek, ale podľa mňa má Škrtel určite viac. Oni dvaja sú však top," tvrdí. Ďalším hráčom s lukratívnym platom je aj Juraj Kucka, taktiež hrajúci v Turecku (v Trabzonspore, pozn. red.).

Zle sa však nemá ani jeho najžiarivejší objav. Škriniar by mal podľa jeho slov zarábať približne dva milióny eur ročne. "Dôležité je, ako sme postavili zmluvy. Hráč má garantované, že ak bude hrať dobre, tak sa mu bude plat nadštandardne zvyšovať každý rok. U Milana to však nikdy nebola otázka peňazí a to sa mi aj na ňom páčilo" povedal.


Práve okolo 23-ročného stopéra, ktorý je jednou z najväčších hviezd milánskeho Interu, sa čoraz viac objavujú špekulácie o jeho odchode. Podľa slov futbalového agenta v zime jeho odchod nebol reálny, ale v lete môže byť už úplne iná situácia: "Veľa bude záležať od toho, či Inter postúpi do Ligy majstrov." 

"Inter už teraz uvažuje, že ak prestup obrancu Virgila van Dijka zo Southamptonu do Liverpoolu stál 75 miliónov, tak prečo by mal Milan stáť menej," naznačil možnú prestupovú čiastku za Škrinara Karol Csontó, no nič nechce predbiehať."V tejto chvíli to nie je vôbec postavené tak, že Škriniar ide v lete preč," dodal.


Tagy: Inter Miláno Milan Škriniar Karol Csontó

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA