Hantuchová ukázala Williamsovej, ako na to: Pozrite si zábavné VIDEO týchto tenistiek

Daniela Hantuchová a Serena Williamsová
Daniela Hantuchová a Serena Williamsová

NEW YORK - Slovenská už len bývalá tenistka Daniela Hantuchová sa v pondelok 5. marca predstavila v New Yorku, kde bola jednou z ôsmich aktérok exhibičného podujatia Tie Break Tens v hale Madison Square Garden. Hantuchová sa pri vyraďovacom formáte v súťaži dlho "neohriala", keď v štvrťfinálovom 1. kole podľahla domácej CoCo Vandeweghovej v supertajbrejku 7:10.

Vo všetkých zápasoch sa hrali tzv. supertajbrejky do desiatich bodov pri rozdiele minimálne dva body, ktoré sú známe najmä zo štvorhry. Celkovou víťazkou sa stala Ukrajinka Elina Svitolinová, ktorá postupne vyradila Američanky Venus Williamsovú (10:3), CoCo Vandeweghovú (10:0) a vo finále zdolala čínsku reprezentantku Šuaj Čang (10:3). Svitolinová potvrdila úlohu favoritky, keďže spomedzi aktívnych hráčok na tomto podujatí mala najvyššie renkingové postavenie (4.). Dvadsaťtriročná Ukrajinka si odniesla cieľovú prémiu 250 000 USD.

"Hrať v Madison Square Garden bol pre mňa úžasný zážitok. Som rada, že som si počínala dobre od začiatku až do konca a celkové víťazstvo na tomto zaujímavom turnaji je pre mňa výnimočné," uviedla Elina Svitolinová, cituje ju web Ženskej tenisovej asociácie.

Ďalšími účastníčkami exhibície boli Serena Williamsová z USA, Rumunka Sorana Cirsteová a Francúzka Marion Bartoliová. V prípade 23-násobnej grandslamovej šampiónky S. Williamsovej išlo o súťažný návrat po septembrovom pôrode dcérky Alexis Olympie. Už vo februári sa 36-ročná Američanka predstavila vo fedcupovom súboji USA - Holandsko, ale za stavu 3:0 už bez vplyvu na výsledok. Odohrala iba štvorhru po boku staršej sestry Venus a prehrali s Lesley Kerkhoveovou a Demi Schuursovou 2:6, 3:6. Ešte predtým 30. decembra 2017 si S. Williamsová zahrala ukážkový duel proti Lotyške Jelene Ostapenkovej (2:6, 6:3, 5:10 /zápasový tajbrejk/) v rámci exhibičného podujatia Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí v SAE

Teraz v New Yorku Serena v 1. kole vyradila ďalšiu súperku túžiacu po comebacku na výslnie Francúzku Marion Bartoliovú (10:3), ale v semifinále tesne nestačila na Číňanku Šuaj Čang (11:13). "Veľké očakávania boli namieste, ale tie máme všetci, ak chceme niečo dosiahnuť. Pre mňa to však bola predovšetkým zábava. Som rada, že som späť na kurte a opäť môžem hrať tenis. Beriem to celé ako mama už trochu inak. Čas mimo tenisu si užívam viac ako inokedy a to isté platí aj o dianí na súťažnom dvorci," uviedla Serena Williamsová, "Hrať zápasy je to najlepšie, aby ste zistili, ako na tom ste. Myslím si, že herný inštinkt si postupne sadne na jej raketu a potom to už pôjde. Sama sa však príliš nerozptyľuje tým, aké to bude," povedala o Serene jej staršia sestra Venus, cituje ju web thecourierexpress.com.

Daniela Hantuchová na spomínanom exhibičnom zápase v New Yorku dokonca učila správnym spôsobom namotávať pásku na raketu hviezdnu Serenu Williamsovú. To dokazuje aj zábavné video, ktoré bývalá skvelá tenistka uverejnila na sociálnej sieti. Bývalá svetová jednotka a víťazka 72 turnajov vo dvojhre na hlavnom profiokruhu S. Williamsová plánuje návrat už v najbližších dňoch na turnaji v kalifornskom Indian Wells, kde celkovo triumfovala v singli v rokoch 1999 a 2001.

Výsledky z Madison Square Garden:

štvrťfinálové 1. kolo:

CoCo Vandeweghová (USA) - Daniela Hantuchová (SR) 10:7
Elina Svitolinová (Ukr.) - Venus Williamsová (USA) 10:3
Serena Williamsová (USA) - Marion Bartoliová (Fr.) 10:5
Šuaj Čang (Čína) - Sorana Cirsteová (Rum.) 10:4

semifinále:

Elina Svitolinová (Ukr.) - CoCo Vandeweghová (USA) 10:0
Šuaj Čang (Čína) - Serena Williamsová (USA) 13:11

finále:

Elina Svitolinová (Ukr.) - Šuaj Čang (Čína) 10:3


Tagy: Daniela Hantuchová

Zdroj:
SITA
Foto:
Instagram - danielahantuchovaofficial; Video: instagram.com

DISKUSIA