VIDEO PSG nestačil na Real ani v odvete: Ronaldo otvoril skóre osemfinálového šlágra gigantov

Cristiano Ronaldo a Yuri Berchiche v súboji o loptuCristiano Ronaldo a Yuri Berchiche v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

PARÍŽ - Aj Real Madrid si v utorok vybojoval miestenku do štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018. Španielsky gigant a rekordný 12-násobný víťaz európskeho pohára číslo jeden po domácom víťazstve 3:1 nad Parížom St. Germain zvládol bez problémov utorkovú osemfinálovú odvetu na ihrisku francúzskeho vicemajstra, v ktorej svojho súpera zdolal 2:1.

Parížania nastúpili vo vypredanom Parku princov bez zraneného Brazílčana Neymara, ktorého v útočnom trojzáprahu s Mbappém a Cavanim nahradil Di María. Na stopérskom poste dostal dôveru kapitán Silva, ktorý v Madride sedel iba na lavičke náhradníkov a namiesto neho hral Kimpembe. Kouč Realu Zinedine Zidane vyskladal základnú jedenástku bez nedoliečených stredopoliarov Kroosa s Modričom, iba z pozície striedajúcich hráčov čakali na šancu Isco s Baleom. Real dokázal ustáť úvod stretnutia, v ktorom súpera absolútne nepustil do tlaku. Naopak, v 12. minúte po dlhom pase Asensia na Ronalda doputovala lopta k Benzemovi, ktorého zblokovaná strela spoza šestnástky však priniesla len roh pre "biely balet". Parížanom vo výstavbe ich akcií chýbal moment prekvapenia, v útoku pôsobili neškodne. Real zato podkuroval striedmo, ale o to viac nebezpečnejšie a bol bližšie ku gólu. V 18. minúte zachránil PSG Areola, ktorý pohotovo zneškodnil pokus Ramosa. V 38. minúte sa Benzema rútil z ľavej strany na Areolu, brankár PSG len so šťastím zblokoval strelu hosťujúceho útočníka na bočnú sieť. Parížania neboli vo svojej koži, zmazanie dvojgólového manka sa pre nich s pribúdajúcimi minútami javilo ako čoraz menej reálne. Až v závere polčasu sa dostali k dvom streleckým pokusom, strely Di Maríu i Mbappého však boli z veľkého uhla a Navasa neprekvapili.

Keylor Navas, Sergio Ramos Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

Po zmene strán to boli opäť hostia, ktorí išli priamočiarejšie ku gólu. V 50. minúte po centri Marcela chýbali hlavičke Ronalda len decimetre, portugalský útočník si však už o chvíľu všetko vynahradil a tentoraz lopta z jeho hlavy skončila v sieti - 0:1. Tento zásah dostal Real do ťažko zvrátiteľnej psychologickej výhody, ktorú ešte umocnilo detinské vylúčenie Verrattiho po druhej žltej karte za protesty. Náskok Realu mohol poistiť Asensio, ktorý nastrelil žrď. Oslabení domáci dokázali v 71. minúte vyrovnať, keď so šťastím poslal loptu za Navasov chrbát Cavani - 1:1. Na viac sa však už nezmohli, naopak, definitívu výsledku dal v 80. minúte Casemiro, ktorého tečovaný pokus uviazol v sieti - 1:2.

Paríž Saint-Germain (Fr.) - Real Madrid (Šp.) 1:2 (0:0) - prvý zápas 1:3, do štvrťfinále postúpil Real Madrid
Góly: 71. Cavani - 51. C. Ronaldo, 80. Casemiro, ČK: 66. Verratti (PSG) po druhej ŽK, rozhodoval: Brych (Nem.)

Paríž Saint-Germain: Areola - Dani Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Yuri - Verratti, Thiago Motta (59. Pastore), Rabiot - Di María (76. Draxler), Cavani, Mbappé (85. L. Diarra)

Real Madrid: K. Navas - Dani Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo - Casemiro, Kovačič (71. Kroos) - Lucas Vázquez, Marco Asensio (82. Isco) - Benzema (76. Bale), C. Ronaldo

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Real Madrid CF Paris Saint-Germain F.C.