VIDEO Liverpool do štvrťfinále Ligy majstrov: Portskí draci si opäť vylámali zuby na obrane súpera

Roberto Firmino a Felipe v súboji o loptuRoberto Firmino a Felipe v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Dave Thompson

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov. Liverpool urobil rozhodujúci krok už v prvom meraní síl v Portugalsku, kde vyškolil FC Porto 5:0. Na Anfielde sa v odvete zrodila bezgólová remíza.

Po úvodnej oťukávačke brankár Liverpoolu Karius v 17. minúte včasným vybehnutím zmaril črtajúcu sa šancu Porta, do ktorej sa dostával Aboubakar. Následne na opačnej strane Mane z malého vápna prestrelil bránku. Diváci boli svedkami nezáživného futbalu, až v 31. minúte zaujala strela Maneho, ktorá opečiatkovala žrď hosťujúcej bránky. V 52. minúte sa prezentoval peknou individuálnou akciou Majeed, ktorý potiahol loptu a dobre vystrelil, ale Karius zblokoval na roh. Gólu sa domáci diváci nedočkali, v 88. minúte striedajúceho Ingsa vychytal bravúrou Casillas, radosť z postupu "The Reds" im to však neprekazilo.

Andre Andre a Adam Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP - Dave Thompson

Pred utorkovými odvetnými súbojmi si aktéri minútou ticha uctili pamiatku zosnulého kapitána talianskeho ACF Fiorentina Davide Astoriho, ktorý v nedeľu náhle odišiel na večnosť vo veku 31 rokov.

Po spoznaní mien ďalších šiestich štvrťfinalistov sa žreb tejto fázy uskutoční v piatok 16. marca.

FC Liverpool (Angl.) - FC Porto (Portug.) 0:0 - prvý zápas 5:0, do štvrťfinále postúpil Liverpool
Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

Liverpool: Karius - J. Gomez, Matip, Lovren, A. Moreno - Emre Can (80. Klavan), Henderson, Milner - S. Mané (74. Salah), Roberto Firmino (62. Ings), Lallana

Porto: Casillas - Maxi Pereira, Felipe, D. Reyes, Diogo Dalot - Ó. Torres, André André (62. Sérgio Oliveira) - Bruno Costa, Corona - V. Aboubakar (80. G. Paciencia), Waris (68. Ricardo Pereira)

Viac o téme: FC Liverpool FC Porto