VIDEO Oklahome nestačil ani výborný výkon WestBrooka, darilo sa Čechovi Satoranskému

Na snímke vpravo hráč Thunder Carmelo Anthony, vľavo hráč Houstonu Chris Paul v zápase basketbalovej NBANa snímke vpravo hráč Thunder Carmelo Anthony, vľavo hráč Houstonu Chris Paul v zápase basketbalovej NBA Zdroj: TASR/AP Photo/Sue Ogrocki

NEW YORK - Basketbalistom Oklahomy City nestačili ani výhoda domáceho prostredia a výborný výkon Russella Westbrooka na úspech proti Houstonu v utorkovom zápase NBA. Thunder podľahli Rockets 112:122. Hviezdny Westbrook síce nazbieral 32 bodov, Carmelo Anthony pridal 23, ale hostia vďaka presnej streľbe nedali domácim šancu.

Houston zužitkoval 17 z 33 pokusov spoza trojkového oblúka a nemilosrdne trestal fauly hráčov Oklahomy, keď premenil 29 z 34 trestných hodov. Najlepší strelec profiligy James Harden si pripísal 23 bodov, o dva menej ako Chris Paul, no pridal 11 asistencií. "Máme skvelý útok. Súperi sa nás snažia pokrývať rôznymi spôsobmi, ale vždy dokážeme niečo vymyslieť. Dnes sme využili voľné pozície z diaľky," vysvetlil Harden. Rockets dosiahli 16. víťazstvo v sérii, vyrovnali tohtosezónne maximum Bostonu a ťahajú druhú najdlhšiu šnúru v histórii organizácie.

Líder Východnej konferencie Toronto nezaváhal ani v piatom zápase po sebe, na vlastnej palubovke si poradil s Atlantou 106:90. Hawks boli domácim vyrovnaným súperom tri štvrtiny duelu, v záverečnej 12-minútovke však Raptors šestnásťbodovou sériou rozhodli o osude stretnutia. "Vždy, keď dostaneme príležitosť hrať svoju hru, sme najlepší. Tentokrát sa nám to podarilo až v závere," uviedol najlepší strelec zápasu, 25-bodový DeMar De Rozan.

Úradujúci šampióni Golden State v úvode duelu s Brooklynom prehrávali 10:14, potom však "sfúkli" hostí sériou 25:0 a polozili základ svojho úspechu. Nets síce odpovedali v druhej štvrtine, ktorú ovládli o 21 bodov, v druhom polčase však postupne stratili dych a napokon podľahli 101:114. Kľúčovým hráčom domácich bol Stephen Curry s 34 bodmi. Brooklyn utrpel štvrtý nezdar po sebe, naopak, Warriors nenašli premožiteľa v šiestom dueli v sérii.

Darilo sa aj českému basketbalistovi Tomášovi Satoranskému, ktorý sa prebojoval do základnej zostavy Washingtonu a svojmu tímu pomohol 19 bodmi k víťazstvu nad Miami 117:113 po predĺžení.