Serena Williamsová pripravená na návrat: Američanka sa predstaví na tomto prestížnom turnaji

Serena Williamsová počas tréningu
Serena Williamsová počas tréningu

INDIAN WELLS - Americká tenistka Serena Williamsová sa po 14-mesačnej absencii, keď si plnila materské povinnosti, vracia do turnajového kolotoča. V 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory BNP Paribas Open v americkom Indian Wells v Kalifornii (dotácia 8 648 508 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku) sa vo štvrtok postaví ako nenasadená proti hráčke z Kazachstanu Zarine Dijasovej.

Pravda, 36-ročná miestna šampiónka zo sezón 1999 a 2001 sa po septembrovom pôrode pripomenula na kurte už na troch rôznych akciách: najprv v decembri na exhibičnom podujatí v Abú Zabí v SAE, potom vo februári vo fedcupovej výsledkovo irelevantnej štvorhre po boku svojej staršej sestry Venus v Asheville a napokon v pondelok na newyorskej exhibícii Tie Break Tens.

Nízky počet celkových triumfov Williamsových v IW (dva, resp. nula) vyplynul, samozrejme, najmä z dlhoročného bojkotu, ktorý uvalili na tento turnaj od všeobecne známej kontroverzie spred sedemnástich rokov. Serena vtedy triumfovala vo finále nad Belgičankou Kim Clijstersovou po tom, ako na semifinále nenastúpila na rodinný duel Venus. Otec a tréner oboch Richard referoval o rasistickom správaní publika a odvtedy bolo toto podujatie pre Williamsové tabu. Serena sa do tohto dejiska vrátila v sezóne 2015 po 14 rokoch, Venus až predvlani. Venus ako osmička žrebu má v 1. kole voľno. Rodinné derby prichádza do úvahy už v 3. kole.

Do hry sa vracia okrem Sereny Williamsovej aj ďalšia "nová" mamička, Bieloruska Viktoria Azarenková, dvojnásobná víťazka podujatia, ktorá sa do "main draw" dostala vďaka voľnej karte. V 1. kole ju čaká Heather Watsonová z Veľkej Británie.


Tagy: Serena Williamsová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA